Цих 7 помилок під час виконання манікюру припускаються майже усі жінки

18.04.2024   21:00    574

Коли хочеться урізноманітнити образ, додати щось яскраве у щоденну рутину або просто порадувати себе, ми часто вирушаємо у манікюрний салон. Грамотний майстер здатен втілити у життя будь-який задум.


Якщо ж йти до салону немає бажання або можливості, ми беремо справу до власних рук: намагаємося відтворити побачений десь дизайн або обмежуємося нанесенням звичайного лаку для нігтів. На жаль, навіть однотонне покриття на натуральних нігтях не завжди виглядає і тримається так, як нам хотілося б. І ось кілька помилок, через які нам не вдається домогтися ідеального манікюру.

Ви не зволожуєте нігті і кутикулу

Догляд за нігтями — це не одноразова процедура, а безперервний процес. Перш за все важливо пам’ятати про регулярне зволоження. Якщо нігтьова пластина, шкіра навколо неї і кутикула сохнуть, то з’являються задирки, які ми нерідко підчіплюємо і погіршуємо ситуацію. Крім того, з м’якою, зволоженою кутикулою набагато легше працювати під час виконання манікюру.Для зволоження нігтів і кутикули експерти рекомендують натуральні олії: арганову, мигдальну і олію жожоба. В цілому можна використовувати будь-яку олію для кутикули або хоча б жирний живильний крем для рук. Зволожуючий засіб бажано наносити на шкіру щодня вранці і ввечері. Також не завадить тримати додатково по одному флакончику на роботі і у сумочці на той випадок, якщо шкіра почне тріскатися і виникне бажання її почухати, щоб позбутися від ороговілих частинок.Ви занадто сильно обрізаєте кутикулу

Почнемо з того, що обрізання кутикули — заняття взагалі непросте і досить травмонебезпечне. Одного необережного руху достатньо, щоб отримати поріз, який може призвести до інфекції. Ще одна проблема полягає у тому, що домогтися ідеального зрізу дуже складно, а нерівна кутикула здатна зіпсувати будь-який манікюр. Але навіть якщо вам вдалося виконати процедуру з абсолютною точністю, складнощі на цьому не закінчуються. Важливо стежити за тим, щоб кутикула не була обрізана повністю, тому що інакше корінь нігтя позбудеться природного захисту від забруднень.

Отже, обрізання кутикули, нехай навіть часткове, варто довірити професіоналу, а краще — відмовитися від нього зовсім. Замість класичного обрізного манікюру спробуйте європейський: він має на увазі менш травматичні методи, ніж обрізання ножицями. Це може бути відсунення кутикули за допомогою спеціальної палички, видалення пилкою або розм’якшення і відлущування спеціальними складами. Альтернативний варіант для тих, у кого препарати для цієї процедури викликають алергічну реакцію, — манікюр з пемзою, що забезпечує такий самий ефект.

І пам’ятайте: чим частіше ми обрізаємо кутикулу, тим швидше вона відростає і стає товщою.

За допомогою регулярного зволоження і пілінгу можна домогтися протилежного ефекту. І хоча спочатку, відмовившись від видалення кутикули, ви можете бути незадоволені тим, як виглядає ваш манікюр, з часом, якщо не забувати про зволоження, нігті матимуть охайний, доглянутий вигляд. Тож кілька місяців краще все ж таки потерпіти.

Останні новини:  6 випадків, коли домашнього улюбленця краще не заводити

Ви неправильно вкорочуєте нігті

За словами експертів, дуже важливо періодично прибирати довжину нігтів. Річ у тім, що вони, як здебільшого і волосся, складаються з відмерлих клітин. Виходячи за межі нігтьового ложа, ніготь позбавляється гнучкості, оскільки до нього припиняється надходження жирів, води і мінералів, що, своєю чергою, призводить до більшої ламкості. Не маючи здатності до регенерації, ніготь під впливом агресивних навколишніх факторів, таких як контакт з побутовою хімією і механічний вплив, стоншується і через це може почати відшаровуватися та відколюватися.

Водночас важливим є те, як саме ми прибираємо довжину. Одна з поширених помилок — активне спилювання нігтя рухами у двох напрямках. Це нерідко призводить до появи мікротріщин, які роблять ніготь більш ламким. Працювати пилкою необхідно у одному напрямку: від одного куточка нігтя до іншого. Втім, значно вкорочувати нігті краще ножицями або кусачками, а пилкою лише надавати форму.

Небажано обрізати нігті дуже коротко, оскільки з часом це може призвести до того, що кінчики пальців стануть більш грубими. Крім того, занадто сильно прибираючи довжину, ми ризикуємо занести під ніготь інфекцію.

Ви неправильно наносите лак

Щоб лак швидше висох і довше протримався, краще нанести кілька тонких шарів, ніж один-два щільних. У іншому разі на покритті можуть з’явитися бульбашки, і часу на сушку піде значно більше, а це означає, що й ймовірність зіпсувати манікюр буде вищою. Після нанесення кожного шару варто робити перерву на кілька хвилин: це дозволить лаку повністю висохнути. Єдиний виняток — топ-покриття, яке покликане закріпити манікюр і вберегти його від агресивного впливу зовнішніх факторів, наприклад, від відколів і подряпин. Воно швидко сохне навіть у товстому шарі, однак це не виключає можливості появи у лаку бульбашок повітря.

Ще одна погана звичка, яка властива багатьом з нас, — нашаровування прозорого лаку протягом тижня з проміжком у кілька днів. Оскільки зазвичай перед повторним нанесенням лаку ми не знежирюємо нігтьову пластину, кожен новий шар «запечатує» пил, який збирається на нігті, і накопичує ще більше бруду. Якщо хочеться зробити нігті більш щільними і зовні привабливими, краще, знову ж таки, скористатися спеціальними оліями, які надають зміцнюючий ефект і надають нігтям здоровий вигляд.

Ви не даєте лаку повністю висохнути

Останні новини:  Обираємо модний купальник літнього сезону 2024 розом зі стилістом

Навіть за умови грамотного нанесення звичайний лак сохне довше, ніж гель, який твердне під лампою. Іноді терпіння закінчується раніше, ніж варто було б, і ми або вирушаємо виконувати інші справи, або вдаємося до марних методів швидкого сушіння.

Основна потенційна проблема у першому випадку — це стертий лак. Але важливо пам’ятати ще й про те, що один з головних ворогів свіжого манікюру — гаряча вода. Через неї лак трохи відшаровується від нігтя і через певний час починає тріскатися. Тому краще почекати кілька годин, перш ніж займатися миттям посуду або приймати ванну.

Щоб швидко висушити лак, жінкам часто радять опустити нігті у холодну воду. Насправді формула лаку має на увазі те, що він поступово твердне під впливом кисню, а через контакт з водою лише стає густішим. Тому створюється враження, що лак висох, і ми спокійно переходимо до щоденних справ. У результаті на покритті можуть залишитися відбитки різних предметів, до яких ми доторкаємося.

Якщо часу на манікюр завжди не вистачає, можна придбати апарат-сушку або користуватися звичайним феном з режимом подачі холодного повітря. Важливо не нагрівати лак у УФ-лампі або гарячим повітрям з фена, оскільки через це він лише розм’якшиться і буде сохнути довше.

Також для швидкого сушіння нерідко використовуються спеціальні покриття. Компоненти таких засобів просочуються через усі шари лаку і досягають нігтьової пластини, яку також сушать. Це ще одна причина для того, щоб регулярно користуватися оліями і зволожуючими кремами: вони дозволяють боротися із зайвою сухістю.

Ви не стежите за складом засобів для нігтів

Ми рідко замислюємося про склад лаку перед придбанням, а наші нігті вбирають усе, що ми на них наносимо. Найчастіше звичайні лаки виготовляються на основі нітроцелюлози, але, якщо є можливість, рекомендується надавати перевагу засобам, у яких використовується її замінник — ацетобутират целюлози, або CAB (від англійського Cellulose Acetate Butyrate). Це дозволить уникнути появи жовтих плям на нігтях за умови тривалого використання. Серед найбільш шкідливих компонентів — фомальдегід, толуол і дибулфталат. У країнах Євросоюзу їх зовсім заборонено застосовувати під час виготовлення лаків.

Останні новини:  Відомий перукар назвав непотрібні продукти для догляду за волоссям

Більш щадним є склад у лаків на водній основі. У них у якості компонентів, що зв’язують барвник з поверхнею нігтя, використовуються не хімічні розчинники, а суспензія найдрібніших частинок пластмасових полімерів. Такі лаки майже не шкодять нігтям, але вимагають більш уважного використання. Для них необхідно мати базу на водній основі і спеціальну рідину для зняття. Крім цього, протягом 20 хвилин після висихання лак не повинен контактувати з водою, інакше він змиється.

Додатково вберегти нігті від впливу шкідливих компонентів, які містяться у лаку, допоможе базове покриття. Воно виконує бар’єрну функцію, захищаючи нігтьову пластину не лише від впливу хімічних сполук у декоративному лаку, але й від миючих засобів. Лаки-основи можуть містити різні доглядові компоненти — протеїни, олії, вітаміни, — тому під час вибору варто орієнтуватися на стан нігтів.

Надавати шкідливий вплив на нігті здатні не лише декоративні лаки. Часто жорсткі компоненти, у тому числі й формальдегід, містяться у засобах для зміцнення нігтів. У результаті постійного використання подібних лаків нігті стають більш жорсткими і сухими, а отже, більш ламкими. Для зміцнення нігтів краще користуватися натуральними засобами, наприклад, тими ж оліями.

Ви забуваєте про грамотне зняття

Напевно багато жінок зіштовхувалися з ситуацією, коли покриття досить швидко починає тріскатися і частково відходити від нігтя. У таких випадках є велика спокуса підчепити лак за край і відколоти до кінця. Разом із цим ми знімаємо верхній шар нігтя. Коли ми робимо це постійно, нігтьова пластина неминуче стоншується, а на повне відновлення нігтям потрібно близько 6 місяців. Скористатися засобом для зняття лаку буде і безпечніше, і швидше. Якщо часто виникає потреба оновити манікюр у дорозі, можна придбати спеціальні серветки і зберігати їх у сумочці.

З гель-лаком ситуація трохи складніша. Зняти його самостійно без шкоди для нігтів навряд чи вдасться. Деякі жінки намагаються для цього використовувати ватяні диски, які просочені звичайним засобом для зняття лаку: прикладають їх до нігтя, обгортають фольгою і чекають на чарівний результат. Найбільший ефект, який можна отримати у результаті, — це набряклий лак. Видаляється він зазвичай за допомогою пилочки, яка крім покриття знімає верхній шар нігтя.

Дотримуючись правил манікюру, ви досягнете більш вражаючих результатів, якщо вирішите зробити манікюр самостійно, і спростите роботу майстру, якщо підете у салон.


womanlife.kyiv.ua