Британське МО звинувачують у затримках допомоги Україні

20.04.2024   17:48    259
Британське МО звинувачують у затримках допомоги Україні

Фото: Пресслужба президента України (ілюстративне фото)

Допомога з британського фонду надходить надто повільно


Міжнародний фонд, яким розпоряджається Міністерство оборони Британії, використало менше половини з 900 млн фунтів стерлінгів, наданих донорами.

Понад половина військового фонду допомоги Україні, яким керує Міноборони Великої Британії, не була використана через бюрократичні затримки з контрактами. Про це у п’ятницю, 19 квітня, повідомило видання The Guardian із посиланням на заяви британських лейбористів.

Зазначається, що загалом міжнародний фонд для України, який очолює Британія, має дев’ять країн-донорів. Критики стверджують, що він повільно постачає зброю на фронт.Так, з 900 млн фунтів стерлінгів, наданих урядами за останні два роки, 500 млн фунтів стерлінгів з яких надійшли від Великої Британії, лише 404 млн фунтів стерлінгів було виділено або витрачено.

Останні новини:  В Україні планують провести перші аукціони з оренди агроземель

Міністри визнали, що частина передбаченого підписаними контрактами обладнання не прибуде в Україну до весни наступного року.

За словами чиновників МО, затримки викликані необхідністю оцінити кожну з величезної кількості оборонних компаній, які беруть участь у тендерах на отримання контрактів.Джон Хілі, тіньовий міністр оборони, звинуватив Міноборони в тому, що воно “не поспішає”.

Останні новини:  Клично відзвітував про завершення реконструкції популярного шляхопроводу (Фото)

“Велика Британія єдина у підтримці України і проти російської агресії. Оскільки Росія посилює свої атаки в Україні, її союзники повинні прискорити військову підтримку. Натомість, уряд Великої Британії не поспішає передавати українцям критично важливе нове обладнання. Прискорення цього процесу отримало б підтримку лейбористів, оскільки в питаннях військової допомоги Британії Україні та посилення союзників по НАТО уряд мав і надалі матиме повну підтримку з боку лейбористів”, – наголосив він.

Міжнародний фонд для України був створений у серпні 2022 року для фінансування військової підготовки та обладнання для України після вторгнення Росії в лютому того ж року.

Останні новини:  Рятувальники показали наслідки обстрілів Чугуєва та Золочева на Харківщині (ФОТО)

Він був задуманий як “гнучкий фонд з низьким рівнем бюрократії”, яким керує Міністерство оборони від імені виконавчої групи, що складається з Великої Британії, Норвегії, Нідерландів, Данії, Швеції та Литви.

Гроші виділили Данія (133 млн. фунтів стерлінгів), Ісландія (3 млн. фунтів стерлінгів), Литва (5 млн. фунтів стерлінгів), Нідерланди (110 млн. фунтів стерлінгів), Норвегія (119 млн. фунтів стерлінгів), Швеція (26 млн. фунтів стерлінгів), Австралія (26 млн. фунтів стерлінгів) і Нова Зеландія (4 млн. фунтів стерлінгів).


korrespondent.net