Автомобілі BYD можуть “зливати” інформацію до Китаю, на компанію подали до суду

Сьогодні,   04:50    124

До окружного суду в ізраїльському місті Лод подали колективний позов на 300 млн шекелів проти китайського виробника BYD і місцевого імпортера “Шломо Моторс”.

Позивачі заявляють, що ці авто фактично працюють як сучасні системи спостереження. Проблема має значний масштаб: в Ізраїлі вже продано понад 50 тисяч таких машин, і, за твердженням заявників, кожна з них постійно надсилає дані на китайські сервери.

Йдеться не лише про технічну інформацію. Системи автомобіля можуть збирати геолокацію, копіювати контакти з телефону, обробляти біометричні дані, відстежувати дихання, рухи людини та навіть визначати, чи є в салоні діти.

Останні новини:  Найдешевший електромобіль Skoda Epiq розкрив інтер’єр

Окремо піднімається питання захисту неповнолітніх, які юридично не можуть дати згоду на обробку своїх персональних даних. Експерти також зазначають, що мультимедійні системи можуть не мати достатнього рівня шифрування, а передача інформації здійснюється через вбудований GSM-модем за кордон.

Крім того, механізм отримання згоди користувача викликає питання: під час купівлі клієнтів не попереджають, а політика конфіденційності з’являється лише після завершення угоди — при першому запуску авто.

Останні новини:  Проєкт Baobab: Legacy Overland відродили Toyota Land Cruiser FJ45

Відключити збір даних складно або взагалі неможливо: в одних моделях такої функції немає, в інших її вимкнення обмежує роботу важливих систем автомобіля. Також стверджується, що якщо в Європі BYD відкрито повідомляє про передачу даних до Китаю, то в Ізраїлі ця інформація може не зазначатися в документах.

Силові структури відреагували раніше за інших: Міністерство оборони Ізраїлю вже обмежило доступ таких автомобілів до військових об’єктів і виключило їх із службових автопарків. Подібні заходи вжили також у США, Британії та Австралії.

Останні новини:  У Канаді знайшли Tesla Model 3 з пробігом понад 600 000 км: що з батареєю

Судовий процес проти BYD може стати показовим і визначити, чи запровадять суворіші правила захисту даних для імпортних технологій.


autogeek.com.ua