Трамп заявив про знищення семи іранських катерів у Ормузькій протоці

06.05.2026   21:15    392


Трамп заявив про знищення семи іранських катерів у Ормузькій протоці

Президент США заявив, що американські військові уразили в Ормузькій протоці сім іранських катерів, які намагалися атакувати цивільні судна.

Про це Дональд Трамп написав у своїй соцмережі Truth Social, передає Укрінформ.

«Іран відкрив вогонь по країнах, які не мають жодного стосунку до руху кораблів в межах проєкту «Свобода», включно з південнокорейським вантажним судном», – вказав глава Білого дому.

Останні новини:  Сенат підтримав обмеження повноважень Трампа щодо Ірану

При цьому він зауважив, що, можливо, «настав час Південній Кореї приєднатися до місії».

«Ми вразили сім малих суден або, як вони люблять їх називати, «швидкісних» катерів. Це все, що в них залишилося», – додав Трамп.

За його словами, крім випадку з південнокорейським судном, «жодних пошкоджень під час проходження через протоку не було».

Останні новини:  60% молодих британців хотіли б повернення країни у ЄС

Президент США також поінформував, що у вівторок відбудеться пресконференція за участю військового міністра Піта Гегсета та голови Об’єднаного комітету начальників штабів Дена Кейна.

Нагадаємо, Трамп оголосив про запуск проєкту «Свобода» для розблокування суден в Ормузькій протоці, яка залишається закритою протягом двох місяців — від початку війни під проводом Сполучених Штатів проти Ірану. З 13 квітня США також запровадили власну морську блокаду іранських портів задля тиску на Тегеран.

Останні новини:  У Німеччині повністю зупинився залізничний рух через масштабний комп'ютерний збій

Фото: Білий дім 


ukrinform.ua