Трамп погрожує жорсткими заходами, якщо влада Ірану вдасться до страт протестувальників

Сьогодні,   08:00    524


Трамп погрожує жорсткими заходами, якщо влада Ірану вдасться до страт протестувальників

Президент США Дональд Трамп пригрозив владі Ірану «дуже жорсткими заходами», якщо вона почне вішати затриманих учасників акцій протесту.

Про це він сказав вівторок в інтерв’ю CBS News, передає Укрінформ.

«Якщо вони зроблять таке, ми вживемо дуже жорстких заходів», — сказав президент.

За словами Трампа, йому відомо, що за більш як два тижні демонстрацій було вбито «досить значну кількість» людей.

Останні новини:  Республіканець у Конгресі США представив законопроєкт про анексію Гренландії

Він повторив, що «велика допомога вже в дорозі», зазначивши, що вона надаватиметься в «різних формах», включаючи економічну підтримку. Трамп також згадав про торішні авіаудари США по трьох іранських ядерних об’єктах, але не сказав про можливість застосування воєнної сили зараз.

На запитання, якою є його кінцева мета в Ірані, президент відповів: «Кінцева мета — перемогти. Я люблю перемагати».

На запитання, що означає «перемога», він перерахував список військових операцій за час свого першого та другого термінів: нещодавнє захоплення венесуельського лідера Ніколаса Мадуро, рейд у Сирії 2019 року, який завершився смертю засновника ІДІЛ Абу Бакра аль-Багдаді, та вбивство 2020 року глави військового підрозділу Ірану «Кудс» Касема Сулеймані.

Останні новини:  Стала відома дата парламентських виборів в Угорщині: які шанси у партії Орбана

«Ми не хочемо, аби в Ірані відбувалося те, що там зараз відбувається. І знаєте, якщо вони хочуть мати протести — це одна річ. Але коли вони починають убивати тисячі людей, а тепер ви кажете мені ще й про повішення — подивимося, чим це для них закінчиться. Нічим добрим це не закінчиться», – сказав Трамп журналістові.

Останні новини:  Турецький експерт: Зовнішнє втручання в Іран може занурити регіон у хаос

Iran International заявив, що в Ірані за прямим наказом Верховного лідера Алі Хаменеї були вбиті щонайменше 12 000 протестувальників. За даними телеканалу, стільки людей було вбито владою лише протягом двох днів протестів — 8 та 9 січня.

Фото: The White House


ukrinform.ua