Чому не варто прогрівати двигун автомобіля без поїздки

21.12.2024   12:22    765

Зимовий прогрів двигуна на холостому ходу, особливо без подальшого руху, може завдати серйозної шкоди автомобілю та навколишньому середовищу. Експерт UAmotors попереджає, що ця звичка прискорює знос двигуна.

Що варто знати

Сучасні мотори розраховані на роботу в русі, а тривалий прогрів без навантаження призводить до утворення нагару на циліндрах та свічках запалювання, знижуючи ефективність роботи та скорочуючи термін служби двигуна. Крім того, це збільшує витрату палива та навантаження на паливну систему, роблячи такий підхід економічно невигідним.

Останні новини:  Навіщо потрібен «плавник» на даху автомобіля: багато хто цього не знає

Холосте прогрівання сприяє більшому викиду токсичних речовин, що особливо небезпечно, якщо автомобіль припаркований біля житлових будинків або в закритих просторах. Це погіршує екологічну ситуацію та негативно впливає на здоров’я людей.

Автомобіль, залишений з працюючим двигуном без нагляду, може перегрітися, особливо якщо йдеться про старі моделі зі зношеною системою охолодження та електропроводкою. В окремих випадках це може призвести до займання.

Павло Константинов рекомендує уникати тривалого холостого прогріву. Замість цього починайте рух через 30–60 секунд після запуску двигуна.

Останні новини:  Рідкісний гіперкар Agera Koenigsegg готується до аукціону

Експерти зазначають, що зазвичай прогрів двигуна потрібен для того, щоб масло встигло рівномірно розподілитися по всіх каналах і поступити до всіх деталей, що труться, щоб знизити їх знос. А такі експерти більше дбають про наявність експертів на автосервісі, аніж про автовласників.


newsauto.com.ua