Ціни на газ в Європі зросли після зупинки транзиту російського газу через Україну

03.01.2025   10:00    342


Ціни на газ в Європі зросли після зупинки транзиту російського газу через Україну

Європейські ф’ючерси на природний газ піднялися до найвищого рівня з жовтня 2023 року після того, як на Новий рік припинилися поставки російського газу в Європу через Україну.

Про це повідомляє Euronews, передає Укрінформ.

Ціна голландського TTF, еталонного європейського природного газу, в перший торговий день після припинення поставок зросла більш ніж на 4% до 51 євро за мегават-годину, найвищого рівня з жовтня 2023 року, після чого трохи знизилася.

Останні новини:  Стало відомо, хто в команді Трампа несе найбільшу загрозу для України

Мінусові температури на півночі Європи підштовхнули ціни вгору в четвер вранці на тлі втрати 5% імпорту природного газу в ЄС, після того як російський імпорт через Україну припинився 1 січня через закінчення терміну дії транзитної угоди.

Європейські запаси газу виснажуються найшвидшими темпами з 2021 року і становлять близько 75% через особливо холодну погоду в Європі протягом останніх тижнів. За даними галузевої організації Gas Infrastructure Europe, обсяг газу в сховищах блоку зменшився приблизно на 19% з кінця вересня, коли завершується сезон поповнення запасів, до середини грудня.

Ризик негайної енергетичної кризи або дефіциту в Європі відсутній, і ЄС не очікує ніякого впливу на споживчі ціни.

Останні новини:  Прем’єрка Італії назвала скандального Маска «геніальною людиною»

Країни Центральної Європи є найбільш вразливими через втрату російського газу через Україну, навіть попри те, що вони мають альтернативний маршрут — «Турецький потік» — для отримання російського палива, але цього недостатньо, щоб повністю компенсувати втрату «українського маршруту».

Вплив буде особливо відчутним в Угорщині та Словаччині, для яких український транзитний маршрут задовольняв 65% попиту на газ у 2023 році.

Останні новини:  Канцлер Австрії йде у відставку після провалу коаліційних переговорів

Європейська комісія запропонувала кілька рішень, щоб допомогти постраждалим країнам, включаючи поставки грецького, турецького та румунського газу через Трансбалканський маршрут.

Загалом немає жодних побоювань, що ЄС залишиться без газу цієї зими, однак поповнення його запасів може виявитися дорожчим, ніж очікувалося.


ukrinform.ua