Самотній спосіб життя зазвичай сприймається як щось протиприродне людській природі, що у чомусь заслуговує на засудження. Близькі люди регулярно нагадують про необхідність побудови особистого життя, а оточуючі пари самим своїм виглядом вказуватимуть на усі недоліки самотності. Але можна подивитись на ситуацію із зворотного боку. І мова зовсім не йде про виправдання такого способу життя заради самозаспокоєння. Є чимало досліджень, які стверджують про наявність корисних ефектів від самотності, причому про більшість із них зовсім не знає широка аудиторія. Про такі плюси і піде мова нижче.
Здорове соціальне життя
Бути без відносин зовсім не означає, що потрібно повністю виключати друзів із життя. Більше того, вільний статус дає значно більше можливостей для активного соціального життя. Відсутній тягар родини з усіма турботами, обов’язками, що вже саме по собі є істотною перевагою.
Ті ж дослідження показують, що люди у парах приділяють менше часу дозвіллю з друзями та знайомими. У міру входження у сімейне життя ця тенденція посилюється — і вже самі подружжя дедалі менше відчувають потребу у проведенні часу поза домівкою.
Підтримання оптимальної фізичної форми
Знову йдеться про недоліки сімейного життя, у якому з часом партнери втрачають мотивацію стежити за собою і розслабляються. Це особливо позначається на фізичній формі.
Як же самотність сприяє підтриманню форми? Психологи відзначають, що людина без пари на підсвідомому рівні готова до пошуків другої половинки і кожна зустріч із протилежною статтю сприймається як акт самопрезентації. Очевидно, що кожен потенційний партнер бажає виглядати якомога краще. І навіть якщо відкинути чинник підсвідомого пошуку кохання, в одинака більше часу на себе, свої хобі, захоплення і заняття спортом.
Нижчий рівень вживання алкоголю
Будь-який спосіб життя може штовхати до регулярних зустрічей у компаніях із вживанням міцних напоїв. Але у випадку із самотньою людиною такі зустрічі проходять не настільки часто. Статистика ж свідчить, що саме у парах люди випивають набагато більше.
Підвищуються шанси змінити роботу
У даному випадку діє цілий комплекс факторів. Головний з них полягає у більш високій фінансовій гнучкості. Самотня людина не пов’язана фінансовими зобов’язаннями з родиною або другою половинкою. Вона самостійно забезпечує себе, а це набагато легше робити у матеріальному відношенні. Відповідно, у такої людини менше ризиків під час звільнення з роботи, яка її не влаштовує. Вона може більше часу займатися пошуками найбільш доречної для неї вакансії, при тому що і спектр можливостей вибору буде набагато ширший.
У результаті підвищуються і шанси на кар’єрне зростання, оскільки можна приділяти більше часу трудовій діяльності, працюючи над професійним розвитком.
Більш міцний сон
Вільна людина має у своєму розпорядженні більший резерв часу, що дозволяє їй виробляти оптимальний розпорядок дня, у якому є місце і для роботи, і для повноцінного відпочинку.
Крім того, фахівці вказують на цілком приземлені причини більш міцного сну в одинаків. Їм просто ніхто не заважає і не змушує підлаштовуватися, плануючи свій відпочинок. Подружні пари у більшості випадків відчувають дискомфорт під час сну удвох, фізично заважаючи одне одному. Наприклад, перешкодою може стати й банальне хропіння, і перетягування ковдри, і походи до холодильника серед ночі.
Власне здоровий сон може позитивно впливати і на інші сфери життєдіяльності.
Більше фінансових можливостей
Крім плюсів, які дає самотність для зміни роботи за рахунок фінансів, відкривається безліч можливостей для найрізноманітніших покупок та інвестицій. Значна частина витрат, які є звичайною справою у родинах, просто виключається. Збережені ж резерви можуть витрачатися лише на власні інтереси.
Має місце фінансова свобода як у короткостроковій перспективі з усіма дрібними приємними придбаннями, так і у досягненні великих цілей, пов’язаних із подорожами, купівлею нерухомості, автомобіля і т. д. Причому у кожному випадку відсутня необхідність погоджувати такі витрати з іншою стороною.