Дослідники з NOAA Pacific Islands Fisheries Science Center і Орегонського державного університету зробили важливе відкриття, нарешті встановивши джерело загадкового звуку, який можна було почути в Тихому океані протягом двох десятиліть.
Цей незвичайний шум, відомий як «біотванг», виявився звуковим сигналом китів виду Брайда (Bryde’s whales). Відповідне дослідження опубліковано в журналі Frontiers in Marine Science.
Звуки були вперше записані в 2014 році, і тоді їхній унікальний металевий тон одразу привернув увагу вчених. Звук отримав назву «біотванг» через свій незвичайний характер. Відтоді він був зафіксований у різних точках океану, викликаючи безліч запитань. У 2016 році вчені з Орегонського державного університету припустили, що звук може видавати один із видів вусатих китів, але точна ідентифікація залишалася загадкою.
Нове дослідження підтвердило це припущення: таємничі звуки дійсно видають кити Брайда. Дослідники зробили це відкриття під час вивчення морських мешканців у районі Маріанських островів. Вони змогли зафіксувати кілька спостережень цих китів, які рідко зустрічаються, і одночасно записати «біотванг» за допомогою підводних мікрофонів. Ці синхронні спостереження і записи дали змогу вченим впевнено пов’язати звук із китами Брайда.
Для подальшого вивчення дослідники об’єдналися з командою з Google, яка розробляла штучний інтелект для розпізнавання китових вокалізацій. Після довгих тренувань застосунок на основі ШІ навчився розпізнавати звуки восьми видів китів, включно з Брайдами, і навіть відстежувати їхні пересування.
Результати, отримані за допомогою цього застосунку, засвідчили, що кити Брайда мешкають не тільки біля Маріанських островів, а й проводять багато часу в перехідній зоні Тихого океану — ділянці, де зустрічаються теплі та холодні води, що сприяє зростанню популяцій планктону, основного джерела їжі для китів.