При проведенні розкопок на місці стародавнього римського військового табору, розташованого недалеко від міста Бад-Емс в Центральній Німеччині, археологи вперше знайшли давньоримську «колючий дріт» — дерев’яні захисні шипи, що оточують поселення, пише Успіх in UA.
Цей тип захисних споруд користувався популярністю і був широко описаний в працях і спогадах римлян.
Захисна споруда являє собою дерев’яну конструкцію, що складається з загострених кілків. Вона призначена для запобігання наближення ворога і потайного нападу на табір. Подібні захисні споруди були описані істориками і навіть згадуються Юлієм Цезарем, повідомляє cikavosti.com.
Наприклад, в “Записках про війну з галлами” римський диктатор писав про вириті навколо таборів траншеях, на дні яких встановлювалися кілки. Зверху такі захисні споруди маскували вербовими гілками. Воїни, які намагалися перейти такий захист, падали в рів і напаювалися на гострі піки.
Незважаючи на широке поширення, дотепер дослідникам не вдавалося знайти жодної подібної захисної споруди: мабуть, більшість таких дерев’яних конструкції не пережили двох тисячоліть. Те, що рідкісна знахідка була зроблена в Бад-Емсі — наслідок специфіки місцевих ґрунтів: болотиста волога земля добре законсервувала історичні пам’ятки.
Військовий табір в Бад-Емсі, як вважають історики, був обладнаний на початку першого тисячоліття нашої ери для захисту поселення, зайнятого видобутком срібної руди. Давньоримський історик Тацит пише, що римський губернатор намагався видобувати срібло в цій місцевості в 47 р.н. е., але майже нічого не знайшов. Після невдачі табір був покинутий.