Виховання без помилок: правила, які зміцнюють характер дитини

06.11.2024   14:20    58

Поради для батьків, які мріють виховати сильну особистість

Всі батьки бажають для своєї дитини найкращого. Якщо ви докладаєте всі сили, щоб зробити життя дітей успішним і повноцінним — намагайтеся дотримуватися всього 6 цінних порад.

Діти пізнають світ через досвід та запитання. Тому ви можете допомогти робити це максимально насичено і різноманітно, радить cnbc.

Діти люблять часто питати “Чому?”

Кожного дня діти можуть задавати сотні питань на різноманітні теми. Це можна використати з користю. Аналітичний підхід “П’ять чому”, запроваджений японським винахідником і промисловцем Сакічі Тойодою допоможе скерувати допитливість у потрібне річище. Розв’язання проблеми починається з дослідження причини виникнення проблеми, щоб усунути першопричину. Це допомагає стати дитині сильнішою.

Останні новини:  Прості рекомендації, як зберегти жоржини до весни

Важливо не відповідати стандартам, а бути собою

Діти завжди шукають схвалення батьків. Важливо пояснити дитині, що вона має залишатися собою, а не наслідувати інших. Краще заохочуйте бажання стати кращою та успішнішою.

Допоможіть їм помістити соціальні мережі в контекст

Встановлювати обмеження на час у мережі не полегшує завдання. Головне пояснити, що інтернет треба сприймати, як розвагу, а не справжнє життя.

Останні новини:  Жовтіють пластикові вікна: як відбілити засобом за копійки

Допомагайте дітям зосереджуватися на процесі, а не результаті

Потрібно показати, що процесом можна насолоджуватися, а не лише чекати на кінцевий результат. Коли вони стикаються з невдачами у своїх зусиллях, запитайте їх:

  • “Ти навчаєшся по дорозі тут?”

  • “Вам весело?”

  • “Ти ростеш і вдосконалюєшся?”

Це буде справжньою перемогою, і допоможе їм зосередитися на позитивних моментах подорожі.

Не дозволяйте дітям відчувати себе жертвою

Якщо діти почуваються безсилими — поставте їм запитання: “Ви просто хочете, щоб щось змінилося, чи ви хочете змінити це?”. Перший варіант пасивний, і може спричинити тривалі періоди занепаду у відчутті того, що «це несправедливо». Другий варіант проактивний і допомагає перетворити дітей на лідерів змін. Це може зміцнити їхню розумову силу.




Навчити не хвилюватися за те, що не можна контролювати

Діти часто хвилюються за речі, які не можуть змінити. Можна проводити з ними «контрольні перевірки», тобто попросити їх записати все, що їх турбує, а тоді обвести тільки те, що вони можуть контролювати, і обговоріть із ними, як вони могли б щось зробити з цими речами.

Останні новини:  Чоловік сам зробив “блокатор” холоду – всю зиму ходимо по дому босоніж: підлога тепла