Роботи на грибному живленні: вчені створили біогібридних роботів, що реагують на оточення

10.09.2024   09:30    47

Важко уявити, що у вашому списку на 2024 рік були «роботи на грибному живленні». Проте вчені з Корнельського університету створили два біогібридні роботи, які живляться від грибів, реагують на оточення, рухаються – на колесах або ходять – і трохи нагадують персонажів з «Сімейки Аддамс».

Біогібридні роботи поєднують найкращі інженерні досягнення людини з дивами природи, створюючи абсолютно нові технології. Від використання живих мокриць як захоплювачів до покриття обличчя робота людською шкірою – можливості здаються майже безмежними, коли поєднується мільйон років еволюції та людська кмітливість.

Нещодавно команда дослідників використала природну сенсорну систему грибів для живлення двох нових роботів.

Останні новини:  У сафарі-парку вилупився ультрарідкісний алігатор-альбінос: який він має вигляд

«Ця робота є першою серед багатьох, де буде використовуватися грибне царство для забезпечення сенсорних сигналів та команд для роботів, щоб покращити їхню автономність», – зазначив Роб Шепард, професор механічної та аерокосмічної інженерії, у своїй заяві.

Читайте також:  В Мережі розкрили, яким буде новий iPad Air з величезним екраном

Коли ми думаємо про гриби, уявляємо звичайні капелюшки. Але те, чого не видно під час прогулянки лісом, це складна мережа міцелію, що знаходиться під ґрунтом, яка складається з тонких ниток, званих гіфами.

Міцелій виконує дві важливі функції: він обмінюється електричними сигналами, що іноді називають грибною комунікацією, та поглинає живильні речовини. Саме ці властивості гриба надихнули дослідників на створення біогібридних роботів.

Останні новини:  Скелі віком у мільярди років можуть приховувати темну матерію

Команда створила два різних роботів, вбудувавши міцелій у їхні електронні системи. Один робот пересувався на колесах, а інший був м’яким, гнучким роботом з лапками, як у павука. Експерименти показали, що ці роботи можуть рухатися завдяки природним електричним імпульсам, які походять від міцелію. Стимулюючи міцелій ультрафіолетовим світлом, команда змогла змінювати рух роботів.

Читайте також:  Razer анонсує звукову панель Leviathan V2 Pro

Мішра, перший автор дослідження, зазначив, що це проект про створення справжнього зв’язку з живою системою. Завдяки чутливості міцелію, ці роботи можуть реагувати на зміни в навколишньому середовищі – зараз це світло, але в майбутньому це можуть бути й хімічні сигнали.




Для створення цих біогібридних систем об’єдналися знання нейробіологів, фітопатологів та інженерів-робототехніків, і команда вже бачить багато перспектив для майбутніх застосувань технології.

Останні новини:  Вчені NASA застосують нові революційні технології для пошуку життя на Місяці

«Майбутні роботи можуть відчувати хімічний склад ґрунту та вирішувати, коли додавати більше добрив, наприклад, щоб зменшити шкідливий вплив сільського господарства», – сказав Шепард.