Після картоплі та болгарського перцю обов’язково зробіть так: ефективні методи знезараження грядки на городі

09.09.2024   20:12    700

Після вирощування на своїй грядці картоплі та болгарського перцю важливо зробити всі необхідні кроки для очищення ґрунту. Розповідаємо про ефективний спосіб.

Кожному городнику потрібно пам’ятати – з моменту, коли цілина вперше була розорана чи скопана та використана для вирощування врожаю, у неї починається процес деградації. З кожним роком зменшується родючість ґрунту, а також накопичуються нові збудники хвороб. Проте, є способи, як захистити ділянку від негативного впливу та повернути високу родючість.

Останні новини:  Коли сіяти петрушку на зиму: як правильно це робити

Як знезаразити грядку після картоплі

Хай би як ви не намагались, але повністю позбутись від фітофтори чи інших грибкових хвороб майже неможливо. Втім, для зниження шансів поширення цієї хвороби по своєму городу, ви можете позбавити грибок комфортного середовища. Для цього заберіть з грядки всі рослинні залишки й одразу ж їх спаліть. Приділяйте особливу увагу тим місцям на городі, де помічали ознаки хвороби.

Останні новини:  Мої троянди тепер морозостійкі, рецепт “зимової ковдри” для квітів

Експерти розповіли, як очистити та знезаразити грядку після картоплі та болгарського перцю

Коли ґрунт вже очистили від рослинних залишків, гілля чи листя, потрібно обробити його спеціальним розчином – з 1% мідного купоросу або бордоської суміші. Полив виконують за допомогою лійки, а на квадратний метр ділянки знадобиться від 1 до 2 літрів розчину.

Для профілактики грядки після вирощування картоплі чи томатів, баклажанів чи болгарського перцю, потрібно також обробити ділянку розчином мідним купоросом, але для приготування розчину використовувати дозування препарату 0,3%.

Останні новини:  Прямі ознаки готовності гладіолусів до осіннього викопування
Експерти розповіли, як очистити та знезаразити грядку після картоплі та болгарського перцю

Обробляти ґрунт від фітофтори та інших грибкових хвороб – обов’язкова процедура, але вона не замінює сівозміну. Правила чергування мають бути золотим стандартом для городників, адже тільки вони здатні якісно підвищити ефективність і врожайність культур.






noviydoctor.com