Багато городників сіють культури під зиму – це дає змогу отримати врожай на 2-3 тижні раніше, ніж зазвичай. Звісно, за умови, що “зірки зійдуться” – не буде аномального похолодання і потепління, паводку, посухи та інших проблем. Давайте розберемося, чи можна сіяти петрушку на зиму, коли і як це робити, пише уніан.
Коли садити петрушку на зиму і навіщо це робити
Посадка петрушки на зиму популярна у городників з низки причин. Насамперед – свіжу зелень можна отримати набагато раніше, ніж якби її посадили навесні. Порахуйте самі: петрушці, щоб зійти, потрібно 2-4 тижні, плюс тиждень, щоб вона підросла.
Є, звичайно, і мінуси підзимового посіву – важко вгадати, коли можна сіяти петрушку. Приміром, якщо осінь буде дуже теплою, то насіння може прорости, а потім, коли вдарять морози, воно загине.
Коли сіяти петрушку під зиму? Сіяти радять якомога пізніше й орієнтуватися не на календар, а на погоду.
Якщо почалися нічні заморозки і температура вночі опускається до -2-3°С, земля покрилася кіркою, то можна сіяти.
Це період приблизно із середини жовтня до середини листопада.
Як сіяти петрушку на зиму
Садити петрушку найкраще там, де до цього росли цибуля, картопля, помідори або капуста. Також важливо вибрати таку ділянку, де зазвичай взимку багато снігу, але водночас місце має бути сонячним і припіднятим. Грядку непогано буде підживити перегноєм.
Садять петрушку так:
- роблять борозенки глибиною приблизно 3 см;
- сіють у них насіння – вибирають найкрупніше і сіють у 2 рази більше норми, оскільки зійде не все, також часто на упаковці з насінням зазначають, що насіння годиться для підзимового посіву;
- засипають грядки землею з піском і торфом.
Замочувати насіння перед посівом і поливати грядки не потрібно – інакше воно зійде швидше, ніж слід, і може загинути. Накривати грядки також не рекомендують із цієї ж причини.