Глибоко всередині тропічного лісу Амазонки знайдено доісторичні настінні розписи. На них зображені гібриди тварин і людей, а також істот, схожих на інопланетян.
Вважається, що цей сланець зі скельних стін пагорба Серро-Азул був витягнутий ще за 10 500 років до нашої ери. Однак формально датування мистецтва ще не встановлено, пише The Sun.
Згідно з новим дослідженням, проведеним Університетом Ексетера у співпраці з іншими школами, колумбійська Амазонія містить одні з «найбагатших» колекцій наскельного мистецтва у світі.
На малюнках червоною охрою зображені олені, птахи, ящірки, черепахи, тапіри та інші тварини. Хоча деякі тварини мають людські риси, наприклад пеніси, і стоять на задніх лапах із розкинутими руками в людській формі.
«Пеніси, які часто зображуються на фігурах людей, практично відсутні на фігурах тварин. Однак єдині приклади пенісів на фігурах тварин знаходяться на потенційних теріантропах, які включають як людські, так і тваринні компоненти», – зазначили дослідники у своєму дослідженні.
Теріантропи відносяться до людей-тварин, які змінюють форму, що є загальними поняттями в міфології та фольклорі.
Такі види гібридних зображень були поширені в Амазонці, особливо на пагорбі Серро-Азул, де дослідники проводили розкопки. Зображення птахолюдей були знайдені неподалік у Лас-Дантас, а також ящірок із людськими головами в Куррунчос.
Малюнки гібридів птаха-рослини-людини та оленя-людини також були виявлені в Принципалі.
А от гравюри лінивців були виявлені в Демоледорес, тоді як невідома чотирилапа істота з хвостом і пенісом була знайдена в Резерва.
«Вони, безумовно, пропонують більше нюансів для нашого розуміння сили міфів у корінних громадах. Ці малюнки особливо показові, коли йдеться про більш космологічні аспекти життя Амазонки, наприклад, що вважалося табу, де знаходилася влада та як велися переговори з надприродними силами», – сказав у заяві Хосе Іріарте, професор Ексетера, який працював над дослідженням.
Дослідники знайшли неподалік залишки тварин і порівняли їх із малюнками, виявивши, що художники не просто малювали те, що вони їли. Поруч було багато залишків риби, але вони мало з’являються на картині. Великі коти, яких було б удосталь у тропічних лісах, також були відсутні на малюнках.
Хоча дослідники припускають, що ці стародавні люди не наближалися до хижаків настільки, щоб регулярно їх зображати.
Дослідники відзначили, що шамани та старійшини місцевих громад, завданням яких була класифікація та каталогізація флори та фауни, мали «неоднозначну» та «постійну» категоризацію тварин і людей. Саме це могло призвести до надприродних трансформацій людей і тварин у мистецтві.
«Ці пам’ятки наскельного мистецтва містять найдавніші свідчення про існування людей у західній Амазонії, датовані 12 500 років тому», – додав доктор Марк Робінсон, доцент кафедри археології Департаменту археології та історії Ексетера.