До кінця 21-го століття кількість смертей у Європі, спричинених екстремально спекотною погодою, може зрости утричі, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Lancet Public Health. Про це повідомляє The Guardian.
Учені попереджають, що в майбутньому літня спека може стати серйозним викликом для здоров’я. Якщо середня температура повітря підвищиться на 3°C порівняно з доіндустріальними рівнями, смертність від спеки може досягти тривожних показників, зокрема, досягнувши близько 44 тисяч випадків щорічно.
Моделювання даних для 854 міст показало, що у разі зростання температури від спеки помиратиме більше людей, ніж від переохолодження.
Найвразливішими виявляться середземноморські країни, такі як Італія, Греція та Іспанія, де вже зараз спостерігаються аномальні температури, а також найстарші вікові групи населення.
Нагадаємо, у 2023 році понад 47 тисяч людей померли в Європі через екстремально високі температури. Про це йдеться у звіті Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я
В Україні також через спеку зросла кількість теплових і сонячних ударів.
Найспекотнішим днем за всю історію спостережень у світі стало 21 липня. Був побитий рекорд середньодобової температури, який фіксується з 1940 року.