Баклажани можна приготувати так, що за текстурою та пряним вершковим смаком вони нагадуватимуть грибну закуску. Для цього овочі спочатку обсмажують із цибулею, а потім недовго тушкують зі сметаною або вершками, часником, зеленню та грибною приправою.

Баклажани нарізають досить великими кубиками. Це важливо: надто дрібні шматочки швидко розм’якнуть і можуть перетворитися на кашу ще до того, як встигнуть підрум’янитися.
Перед смаженням овочі трохи солять і залишають приблизно на 15 хвилин. Після цього їх можна промити від зайвої солі й обов’язково добре обсушити. Волога на поверхні заважає нормальному обсмажуванню.
Інгредієнти
- баклажани — 2 середні;
- сметана — 2–3 ст. л. або вершки — 150 мл;
- цибуля — 1 шт.;
- часник — 1 зубчик;
- зелень — до смаку;
- грибна приправа — до смаку;
- сіль і чорний перець — до смаку.
Приготування
Баклажани миють, за потреби частково або повністю очищають від шкірки й нарізають великими кубиками. Шматочки трохи солять і залишають приблизно на 15 хвилин. Потім промивають і добре обсушують.
Цибулю очищають і нарізають. На розігрітій сковороді її обсмажують до м’якості та легкого золотистого кольору.
До цибулі додають баклажани. Овочі готують на середньому вогні, періодично перемішуючи. Вони повинні стати м’якими, але водночас отримати рум’яну поверхню.
Коли баклажани практично готові, додають сметану або вершки. Потім кладуть подрібнений часник, зелень, грибну приправу та чорний перець. Після проби за потреби додають ще трохи солі.
Усе перемішують і тушкують ще 2–3 хвилини. За цей час соус трохи загусне й покриє шматочки баклажана.
Подавати закуску можна одразу гарячою або повністю охолодити. Після охолодження смак спецій і часнику стає ще помітнішим.

1600