
Японська компанія Trusco Nakayama випустила охолоджувальну кабіну Personal Cooling Box, яку називає «холодильником для людей». Пристрій подає холодне повітря температурою близько 5 °C і призначений для короткого перепочинку під час роботи у спеку, повідомляє Dexerto.
Продажі кабіни почалися 1 квітня 2026 року. Її пропонують встановлювати на заводах, складах, будівельних майданчиках і під час заходів просто неба як тимчасове місце для охолодження працівників та відвідувачів.
Користувач заходить усередину й сідає на вбудоване сидіння. Холодне повітря подається зверху та зі спини, зокрема в ділянку шиї й плечей. Усередині підтримується температура близько 15 °C, а температура повітряного потоку може опускатися приблизно до 5 °C.
Температуру та силу потоку можна перемикати між трьома режимами. Через 20 хвилин кабіна автоматично вимикається, щоб запобігти надмірному охолодженню.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Стандартна модель має близько 2,03 метра заввишки, 93 сантиметри завширшки та 1,2 метра завглибшки. Вона важить 293 кілограми й витримує навантаження до 150 кілограмів. Кабіна оснащена колесами зі стопорами, працює від мережі 100 В і не потребує спеціального монтажу.
За годину роботи кабіна споживає близько 0,51 кВт·год. За підрахунками Trusco Nakayama, це коштує близько 16 єн і майже вдвічі менше, ніж експлуатація типового локального кондиціонера. Рекомендована ціна пристрою становить 1,5 мільйона єн без урахування податку.
Розробку представили на тлі дедалі частіших періодів екстремальної спеки в Японії. У 2026 році метеорологічне агентство країни запровадило окреме позначення для днів, коли температура сягає 40 °C або вище. Національний температурний рекорд становить 41,8 °C — його зафіксували в місті Ісесакі 5 серпня 2025 року.

836