Маск передбачив втрату людством контролю над штучним інтелектом упродовж десяти років

Today   16:00 (1 hour ago)    451

Ілон Маск вважає, що приблизно за п’ять років штучний інтелект перевершить сукупний інтелект усього людства і краще за людей справлятиметься практично з будь-якими інтелектуальними завданнями. Таку думку висловив засновник компанії xAI.

Упродовж наступного десятиліття люди, найімовірніше, вже не матимуть змоги контролювати розвиток ШІ, прогнозує підприємець. Незважаючи на це, він очікує, що технологія відкриє «еру достатку» для людства.

Останні новини:  Мережі розсмішив незграбний «мисливець», який не зміг упіймати кролика (відео)

Екзистенційні ризики, пов’язані з розвитком штучного інтелекту, Маск визнає, проте вважає, що зупинити цей процес уже неможливо. Те саме стосується і робототехніки, яка розвивається паралельно з ШІ.

Замість спроб загальмувати прогрес Маск закликає провідні ШІ-компанії об’єднати зусилля і спільно перевіряти найновіші моделі на потенційно небезпечні можливості ще до їхнього публічного випуску. На його думку, саме така превентивна співпраця між гравцями галузі може стати відповіддю на виклики, які несе технологія.

Останні новини:  У Японії створили «холодильник для людей», щоб охолоджуватися у спеку