Стармер оголосив про відставку з посади прем'єра Британії

Сьогодні,   07:15    303


Стармер оголосив про відставку з посади прем'єра Британії

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у понеділок, 22 червня, оголосив про свою відставку.

Як передає Укрінформ, про це він сказав під час спеціального звернення на Даунінг-стріт, повідомляє The Guardian.

«Кожне рішення, яке я приймав, було спрямовано на те, щоб на перше місце поставити країну, яку я люблю. Саме тому я подам у відставку з посади лідера Лейбористської партії. Сьогодні вранці я поспілкувався з Його Величністю Королем, щоб повідомити йому про своє рішення», – сказав Стармер.

Останні новини:  Трамп накинувся на NYT за сумніви стосовно "успіху" війни з Іраном

Стармер оголосив, що йде у відставку з посади лідера Лейбористської партії та повідомив про своє рішення королю.

«У разі проведення виборів це гарантуватиме, що новий лідер обійме посаду до початку сесії парламенту у вересні. Я залишатимуся на посаді прем’єр-міністра до завершення виборів та зроблю усе можливе, щоб забезпечити впорядковану передачу влади», – заявив Стармер

Очікується, що такий крок відкриє шлях до зміни керівництва Лейбористської партії та потенційного призначення Енді Бернема новим прем’єр-міністром Великої Британії.

Останні новини:  Без 1,5 млн українців Польща "не виживе" - колишній президент Кваснєвський

Стармер очолив британський уряд у липні 2024 року, замінивши на цій посаді Ріші Сунака. Він активно підтримував Україну на тлі повномасштабного вторгнення РФ.

Стармер узяв на себе відповідальність за провал на виборах, але відмовився йти з посад лідера лейбористів та прем’єра Британії. Після цього близько 100 депутатів Палати громад від Лейбористської партії публічно зажадали його відставки, а згодом до цих закликів долучились і члени уряду.

Останні новини:  Тайвань проведе п’ятиденні навчання з відбиття нападу Китаю

Фото: АА


ukrinform.ua