Косово готується до третіх дострокових виборів через політичний глухий кут і провал із обранням президента

30.04.2026   22:15    408

Парламент Косова не зміг обрати президента до дедлайну, що автоматично запускає нові вибори. Політична криза триває два роки та блокує шлях до ЄС.

Косово опинилося на порозі третіх поспіль дострокових парламентських виборів після того, як прем’єр-міністр Альбін Курті не зміг забезпечити підтримку свого кандидата на посаду президента. Про це повідомляє Bloomberg, пише УНН.

Останні новини:  У США через загрозу вибуху відселяють 50 тисяч людей

Деталі

До встановленого дедлайну опівночі парламент так і не зміг обрати главу держави, що автоматично відкриває шлях до нових виборів. Політична криза триває вже понад два роки і супроводжується конституційними суперечками та судовими розглядами.

Криза блокує реформи та євроінтеграцію

Попри перемогу партії Курті на виборах із результатом 51%, уряд не зміг сформувати широку підтримку в парламенті. Прем’єр звинувачує опозицію у відсутності ініціативи, тоді як опоненти критикують його за нездатність до компромісу.

Політичний глухий кут уже гальмує ключові реформи та підриває перспективи вступу країни до Європейського Союзу. Сам Курті раніше заявляв, що нові вибори навряд чи змінять ситуацію і можуть лише продовжити «інституційну агонію» в країні.

Останні новини:  На Філіппінах обвалилася будівля, 21 людина зникла безвісти


unn.ua