Як додавання квашеної капусти до раціону захищає від хвороб

Вчора,   14:31    351

Чому квашена капуста — справжній суперфуд.

Квашену капусту сьогодні вважають найкращим пробіотиком. Причому без побічних ефектів. У чому ж її секрет, інформує Ukr.Media.

Хвиля суперфудів тихо згасає, і прихильники ЗСЖ все частіше звертають свою увагу на місцеві продукти, так звані бабусині рецепти, і додають їх до свого раціону. Вони не менш, а то й більш корисні для здоров’я, ніж ягоди асаї чи годжі. Один із показових прикладів — квашена капуста.

Чому кефір і квашена капуста — суперфуди

Хоча наші предки не знали всього того, що нам сьогодні відомо про бактерії, вони інтуїтивно захищали їжу від мікроорганізмів, які прискорювали процес псування продуктів. При цьому їх використовували у приготуванні таких страв, як квашена капуста та домашній квас. Такі продукти, приготовані за допомогою бактерій, називаються ферментованими, а процес обробки поживних речовин мікроорганізмами — ферментацією. В результаті виділяється кислота, завдяки якій смак набуває яскраво вираженої кислинки.

Завдяки квашеним овочам людський організм органічно отримує цілий комплекс переваг: пробіотики, пребіотики, клітковину та ферменти. Клітковина, що міститься у квашеній капусті, сприяє травленню і покращує мікрофлору кишкового тракту. Це безцінний профілактичний засіб проти виразки шлунка та дванадцятипалої кишки. Вона активно наповнює кишечник величезною кількістю корисних бактерій, що захищають наш організм від патогенної мікрофлори, кандидозної, вірусної та грибкової інфекції. Простими словами це означає міцний імунітет, відмінний гормональний фон та схуднення без шкоди для здоров’я. Всього пів склянки квашеної капусти покриває добову потребу у вітаміні К, що зміцнює волосся та зуби.

Останні новини:  5 небезпек для любителів щоденного вина

Вітаміни групи B, що входять до складу квашеної капусти — це натуральний енергетик, що захищає нас від проблем із серцем. Ферментовані продукти здатні побороти наявні запалення або звести їх до мінімуму, відновити стінки судин і кишечника. Тією ж капустою можна позбутися нальоту на зубах.

Квашена капуста — це дійсно справжній суперфуд. Причому крутіший за всі новомодні «заморські» з низки причин.

По-перше, це одне з найбагатших джерел вітаміну С, який не синтезується нашим організмом, на відміну від організму тварин. Тому так важливо щодня вживати в їжу різні джерела вітаміну С. І якщо не через добавки, то в продуктах. До речі, у складі цитрусових його буде менше — через умови зберігання та довге перевезення. По-друге, сік квашеної капусти — це джерело амінокислоти L-глютаміну, яка загоює стінки кишечника. Він же використовується у багатьох лікувальних протоколах з його відновлення.




Капуста служить джерелом пробіотиків і пребіотиків одночасно. Тому, щодня додаючи до раціону квашену капусту, ви покращуєте імунітет і функціонування кишечника. У складі такої капусти величезна кількість важливих для організму бактерій — не тільки лакто-, але й біфідо-. Часом навіть у таблетованих пробіотиках ви не знайдете такої кількості. Тому за відсутності синдрому надмірного бактеріального росту капусту просто необхідно вживати на регулярній основі. Достатньо їсти хоча б одну столову ложку на день, можна й більше. Поєднуйте як з морквою, так і з журавлиною. Вона відмінно доповнює страви з м’яса та риби, некрохмалистих овочів. Загалом поєднувати квашену капусту можна з чим завгодно.

Останні новини:  Названі корисні осінні добавки до чаю та кави

Перераховувати корисні бонуси від вживання квашеної капусти можна нескінченно. Але важливо пам’ятати, що в купованій капусті міститься велика кількість цукру та оцту. Тому найкраще зайнятися самостійним виготовленням капусти (це не так страшно, як може здатися), або шукати її у фермерських крамницях, уважно читаючи склад.

Використовуйте найпростіший і водночас корисний рецепт. Наріжте капусту і присипте її трохи сіллю. Потім мніть її доти, доки вона не випустить сік. Щільно утрамбуйте в скляну банку. У склянці води розведіть 1-2 чайні ложки солі, додайте прянощі (гвоздику, корицю, кріп тощо) і розмішайте. За смаком можна навіть використовувати імбир, трохи меду, соєвий соус. Готовий розсіл залийте в банку і долийте стільки води, щоб вона повністю покрила капусту. Закрийте кришкою і залиште на тиждень при кімнатній температурі, а потім приберіть у холодильник. Наступного дня можна насолоджуватися корисною стравою.

Останні новини:  Кращі види чаю проти гіпертонії


news-xl.net