Вчені розповіли, як недосип позначається на здоров’ї людини

31.12.2024   21:31    300


Науковці провели дослідження і з’ясували, як недосип позначається на здоров’ї людини. На їхню думку, постійний недолік сну можна порівняти з бомбою уповільненої дії.

Відзначається, зараз, як ніколи, люди схильні до недосипання. Це відбувається за зміни ритму життя і міських особливостей. Зараз, в порівнянні з 60-м рокам минулого століття, люди сплять в середньому на дві години менше. Втрата цього часу відпочинку серйозно позначається на самопочутті. Крім того, люди не тільки позбулися сну, але і отримали додаткове навантаження. Завдяки гаджетам, фахівці продовжують працювати і вдома, часто засиджуючись допізна. Робота при штучному освітленні є дуже стомлюючою і навіть небезпечною. Імунна система піддається дуже серйозному навантаженню. Людина, яка не виспалася в рази більше має шанс захворіти не тільки застудою, але і більш серйозними недугами.

Останні новини:  Гастроентеролог: чому потрібно відмовитися від солодких каш на сніданок

Фахівці запевняють, потрібно спати як мінімум 8 годин на добу, але у окремих людей цей період може тривати і 11 годин, а крім того необхідно засипати на заході, а прокидатися на світанку. Так як це закладено інстинктом. Люди, незважаючи на мільйони років еволюції, все також потребують трьох речей – їжі, води і сну. Якщо не відпочивати в достатній мірі, може розвинутися тромбоз, хвороба Альцгеймера, діабет, порушення когнітивних функцій, а також ожиріння, так як відбувається гормональний збій. Найбільш небезпечним є розвиток онкології.

Останні новини:  5 ефективних способів прискорити обмін речовин

Співробітники Гарвардської медичної школи відзначають, найбільше навантаження при відсутності сну зазнає мозок. Коли людина спить, мозок позбавляється від накопичених токсинів, якщо ж він не спить довше, ніж потрібно, клітини мозку починають старіти швидше, не встигаючи заповнити втрати через перевтому. Найкраще, додають фахівці, спати на боці, так оновлення відбувається ефективніше.


dailynews.kyiv.ua

Останні новини:  Чи шкідливо сидіти в позі «нога на ногу»