У крові знайшли новий індикатор деменції

Сьогодні,   10:30    179

Учені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі ідентифікували білок PlGF як потенційний біомаркер нейродегенерації, що відкриває можливості для ранньої діагностики деменції ще до появи симптомів.

Image by DCStudio on Freepik

PlGF (Placental Growth Factor) є ключовим для формування кровоносних судин і, як виявилося, впливає на їх проникність. Дослідження показало, що підвищений рівень PlGF пов’язаний із надмірною проникністю судин головного мозку, що сприяє накопиченню запальних молекул і рідини в білій речовині. Цей процес призводить до нейрозапалення, що є однією з причин когнітивного спаду.

Останні новини:  Невідомий об’єкт упав на Місяць

На сьогодні основним методом діагностики судинних порушень мозку залишається МРТ, але його недолік у тому, що цей метод фіксує зміни вже на прогресуючих стадіях. Використання PlGF як скринінгового інструменту пропонує економічно вигідну альтернативу, що дозволяє ідентифікувати ризик деменції на ранніх етапах. Як зазначив співавтор дослідження Кайл Керн, тестування PlGF може стати ефективним способом виявлення судинного ураження мозку задовго до початку когнітивних порушень.

Дослідження базувалося на даних добровольців віком 55+, але наступні етапи планують залучити молодші вікові групи. Це дозволить оцінити точність тесту в ширшому віковому спектрі та розробити універсальний підхід до ранньої діагностики.

Останні новини:  Чи можуть гідротермальні джерела Землі вказати шлях до інопланетного життя?

Раніше було встановлено, що фактори ризику, як-от ранній цукровий діабет, майже вдвічі підвищують імовірність деменції. Водночас дотримання здорової дієти може знизити ризик нейродегенеративних змін. Новий біомаркер PlGF потенційно дозволяє поєднувати профілактичні заходи із сучасними технологіями для боротьби з деменцією.


cikavosti.com