Невідомий об’єкт упав на Місяць

22.12.2024   19:30    5485

Японський астроном Дайчі Фудзі зняв момент зіткнення великого метеора з Місяцем. Об’єкт міг бути частиною метеорного потоку Гемініди, який щорічно проходить у грудні.

by @wirestock

Японський астроном і куратор музею міста Хірацука Дайчі Фудзі зафіксував яскравий спалах на Місяці, викликаний зіткненням великого метеорита з його поверхнею. Подія сталася 12 грудня о 22:34 за місцевим часом. Астроном знімав Місяць за допомогою телескопів з дому, використовуючи камеру зі швидкістю 360 кадрів на секунду.

Останні новини:  Вчені відкрили новий спосіб виявлення прихованих надмасивних чорних дір

За словами Фудзі, спалах міг бути викликаний уламком з метеорного потоку Гемініди. Цей потік щорічно активний з 4 по 20 грудня, досягаючи піку 13-14 грудня. Гемініди незвичайні тим, що їхнім джерелом є астероїд (3200) Фаетон, а не комета, як це буває з більшістю метеорних потоків.

Об’єкти з потоку Гемініди зазвичай згорають в атмосфері Землі, але їхні зіткнення з Місяцем фіксуються рідше. Зняті спалахи допомагають ученим вивчати склад метеорів і оцінювати ризики, пов’язані з більшими об’єктами.

Останні новини:  Успадкований від неандертальців ген впливає на форму зубів

Незважаючи на очевидний зв’язок із потоком, учені не виключають, що метеор міг бути спорадичним – випадковим об’єктом, який не належить до Гемінід. Роберт Лансфорд з Американського метеорного товариства зазначив, що випадкових метеорів у космосі набагато більше, ніж потокових.

Астероїд Фаетон, джерело потоку Гемініди, досі викликає суперечки серед астрономів. Вчені НАСА виявили у нього слабкий хвіст, схожий на хвіст комети, коли він наближається до Сонця. Дехто називає Фаетон “активним астероїдом” або “кам’яною кометою”.

Останні новини:  Кардіологи “перепрограмували” клітини для подальшої регенерації

Спостерігати за потоком Гемініди можна щорічно в грудні. Хоча його об’єкти рідко досягають поверхні Землі або Місяця, зіткнення, подібні до зафіксованого Фудзі, допомагають краще зрозуміти процеси в космосі.


cikavosti.com