Стародавня столиця Ассирії, покинута 2700 років тому, розкрита завдяки магнітному дослідженню

Вчора,   21:30    1057


Археологи на півночі Іраку виявили залишки величезної вілли, королівських садів та інших споруд, похованих глибоко під землею в тому місці, де колись була стародавня ассирійська столиця Хорсабад, показало нове магнітне дослідження. Міжнародна група дослідників використовувала магнітометр у надзвичайно складних умовах, щоб виявити 2700-річну міську водяну браму, можливі палацові сади та п’ять великих будівель — у тому числі віллу зі 127 кімнатами, яка вдвічі більша за Білий дім. Відповідно до заяви Американського геофізичного союзу (AGU), раніше невідкриті споруди ставлять під сумнів думку про те, що Хорсабад ніколи не був побудований за межами палацового комплексу у восьмому столітті до нашої ери.

«Усе це було знайдено без розкопок», — сказав Йорг Фассбіндер, геофізик з Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені, перший автор дослідження, представленого 9 грудня на щорічній зустрічі AGU 2024, у заяві AGU. Дослідження ще не опубліковано в рецензованому журналі.

«Робота з дистанційного картографування, яку виконали Фассбіндер і його команда, надзвичайно важлива. Магнітометр створює більш повну реконструкцію, ніж традиційні тестові траншеї, і він не завдає жодної шкоди об’єкту», – сказала Сара Мелвілл, історик, яка спеціалізується на Neo -Ассирійська імперія, яка не брала участі в дослідженні Хорсабада, повідомила Live Science в електронному листі.

Останні новини:  Новий сонар швидко і точно картує дно океану з поверхні

Неоассирійський імператор Саргон II почав будувати свою гігантську нову столицю — спочатку називався Дур-Шаррукін, що означає «Фортеця Саргона» — у 713 році до нашої ери. Але Саргон помер у 705 році до нашої ери, можливо, ще до того, як столиця була зайнята та завершена . Потім син і наступник Саргона II, Сеннахеріб, переніс столицю до міста Ніневія, а Хорсабад був покинутий і забутий протягом двох тисячоліть.

Понад 25 століть пізніше французька та американська археологічні місії в 1800-х і 1900-х роках, відповідно, розкопали палац у Хорсабаді, включно зі знаменитими статуями «Ламассу» крилатих биків із людськими головами, які зараз знаходяться в Луврі. Однак за межами палацу та міських стін розміром 1,1 на 1,1 милі (1,7 на 1,7 кілометра) схема стародавньої столиці залишалася загадкою, і археологи припускали, що її залишили незавершеною. У 2015 році Хорсабад був розграбований Ісламською державою, і археологи змогли відновити роботу на місці лише після того, як войовниче ісламістське угруповання в основному пішло з регіону у 2017 році.




Команда Фассбіндера провела свою операцію дистанційного зондування у 2022 році. Замість того, щоб встановити магнітометр на транспортному засобі чи дроні, який міг би привернути небажану увагу, Фассбіндер і його колега-дослідник вручну носили 33-фунтовий (15 кілограмів) пристрій туди-сюди над закопаний капітал. Вони працювали сім днів, охоплюючи 2,79 мільйона квадратних футів (0,3 квадратних кілометра) — це все ще менше 10% ділянки.

Останні новини:  Світло розкриває приховану фізику в надпровідниках

«Кожного дня ми відкривали щось нове», — сказав Фассбіндер у заяві.

«Дивно, але величезна кількість доступних даних про ассірійські столиці походить майже виключно від вивчення офіційної монументальної архітектури — по суті, просторів і творінь, пов’язаних з королем», — Даніеле Моранді Бонакоссі, археолог з Університету Удіне в Італії, який спеціалізується на Стародавньому Близькому Сході і не брав участі в опитуванні, повідомив Live Science в електронному листі. «Отже, часто неможливо отримати уявлення про життя інших жителів або навіть підтвердити існування додаткових жителів у столицях Ассирії».

Останні новини:  Прорив у науці: сонячна енергія змінює підхід до виробництва водню

Він зазначив, що нове дослідження «прагне усунути цю значну прогалину в нашому розумінні», серед іншого, досліджуючи міські структури на додаток до палацового комплексу. Зрештою, результати нового опитування свідчать про те, що Хорсабад був процвітаючою столицею, яка розвинулася далеко за межі того, що вважалося раніше. Залишається побачити, чи археологи тепер виведуть на світло дистанційно виявлені споруди.


portaltele.com.ua