Чотири помилки під час запуску двигуна автомобіля в мороз: що категорично не можна робити

Сьогодні,   07:21    114

 

Запуск двигуна в автомобілі, здавалося б, є рутинною і найпростішою процедурою. Однак багато водіїв роблять це неправильно, через що мотор піддається підвищеному зносу. Особливо взимку за мінусових температур. Експерти виділили чотири поширені помилки автомобілістів під час спроби завести машину.

Розоритеся на ремонті або взагалі втратите машину: три фатальні помилки під час купівлі авто

Поліція звинувачує в нетверезому водінні: що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу

Останні новини:  Десять незаслужено забутих моделей Ford, які варті уваги

Три небезпечні маневри, яких потрібно уникати за кермом авто в зимовий період

Насамперед не можна в холоди відразу крутити стартер після тривалого простою. Після ввімкнення запалювання рекомендується дати системі 3-5 секунд на збір і обробку даних. За цей час також буде проведено попередню діагностику, що дає змогу вибрати оптимальний склад паливо-повітряної суміші.

Також водії авто на механіці нерідко забувають вичавити педаль зчеплення під час запуску двигуна. Якщо цього не зробити, то стартер крутитиме не тільки колінвал, а й шестерні трансмісії при загуслому маслі, піддаючись підвищеному навантаженню.

Крім того, багато автомобілістів, якщо їм не вдалося запустити двигун з першої спроби, продовжують крутити стартер, що також неприпустимо. Подібна поведінка веде до перевантаження АКБ і заливу свічок паливом, що лише ще сильніше погіршує ситуацію. Тому після кожної невдалої спроби потрібно дати стартеру відпочити кілька секунд.

Останні новини:  Альтернативи Jeep Wrangler: чотири доступні варіанти для купівлі прямо зараз

Остання небезпечна помилка, яку часто роблять українські автомобілісти, полягає у відсутності прогріву двигуна після запуску. Взимку це особливо важливо, оскільки мастило сильно згущується і гірше змащує фрикційні елементи мотора. У такій ситуації особливо високий ризик зносу силової установки. Тому активно експлуатувати мотор, не довівши його до робочої температури, категорично не рекомендується.

Останні новини:  Оптимальний тиск у шинах узимку: коли варто зменшувати


mashyna.com.ua