5 способів врятувати картоплю від посухи

29.12.2024   10:31    295

 

Посушлива погода може бути дуже підступною для розвитку рослин. Зокрема для картоплі, яка може зупинитися у зростанні та загинути. В аномальну спеку цілком можливо поливати культуру, але тільки якщо садівник має для цього ресурси. В іншому випадку потрібно шукати альтернативні рішення, які зможуть уберегти рослину від посухи.

Підгортання

Забезпечити захист молодим бульбам можна за допомогою звичайного підгортання. Земля захистить їх від палючого сонця, затримає воду і заодно посилить повітрообіг. Культуру рекомендовано підгортати двічі за сезон.

Перший раз підгортання потрібно провести відразу після сходу наземної частини куща, щоб поворухнути його, активувавши тим самим зростання і забезпечивши захист від можливих пізніх заморозків.

Вдруге це потрібно зробити до цвітіння культури. Але при такій критичній ситуації можна провести роботу ще раз задля врятування врожаю.

Останні новини:  Якщо посадити ці рослини в саду, колоній мурах стане менше

Мульчування

Від перегріву ґрунту картопляні кущі може врятувати звичайна мульча, укладена між рядами.

За допомогою додаткової сировини можна затримати процес випаровування вологи, а також удобрити територію посадки та мінімізувати роботи з прополювання від бур’янів.

Як мульчуючий матеріал можна використовувати торф, солому, сіно, тирсу, щойно скошену траву і навіть компост.

Мульчуючий шар повинен бути не менше 15-20 см, щоб сонце не змогло своїми променями дістатися до ґрунту. Якщо посуха затяжна, мульчу рекомендовано змінити через 15-20 днів.

Бур’яни

Кожен гарний садівник може скептично віднестися до цього варіанту захисту картоплі від посухи, адже мати непрополотий город моветон.

Проте саме бур’яни можуть урятувати врожай в екстреній ситуації. Бур’яни хоч і забирають собі частину вологи вони все ж таки забезпечують повноцінний захист від палючих променів.

Останні новини:  Навіщо дачникам збирати кавову гущу: перевірений засіб проти слимаків та мурах

Під природно створеним пологом кущі картоплі набагато менше потребуватимуть рясних поливів.

Як тільки в регіоні налагодиться нормальна погода з дощами, бур’яни можна видалити сапкою або вирвавши їх з корінням і уклавши між рядами як мульчу.

Сидерати

Спосіб аналогічний бур’янам. Штучно посіяні сидерати між рядами картоплі – це чудовий варіант для збереження вологи.




Вони теж зможуть створити укриття кущам, затримають вологу. Сидерати висівати розсудливо заздалегідь, відстежуючи погодні умови регіону. Адже їм необхідно від 4 тижнів для того, щоб вирости у повноцінних захисників картопляних посадок.

Крім того, сидерати – це чудове добриво. Вони рихлять ґрунт, при гнитті дають підживлення культурі та відлякують шкідників.

Зеленим помічникам під силу наситити ґрунт азотом, що добре позначиться на зростанні бульб, і задавити розвиток бур’янів, зменшуючи польові роботи городнику.

Останні новини:  Як зробити, щоб огірки дозріли раніше на 2-3 тижні

Активна боротьба зі шкідниками

На момент посухи активізуються всілякі шкідники. Особливо колорадський жук. Його личинки намагаються вижити під екстремальним сонячним промінням, пожираючи картопляні посадки з подвоєною силою.

Залишившись без листя, кущі почнуть гинути, оскільки все сонце припаде на кореневу систему рослин.

При посушливій погоді рекомендується частіше оглядати культуру та проводити профілактичні заходи: обприскувати хімікатами, домашніми настоями, наприклад, на цибулі, часнику чи чистотілі.

Можна розкладати картопляні приманки, що дозволить швидким способом збирати жуків.

Навіть без постійних поливів в аномальну спеку можна зберегти невеликий рівень зволоженості ґрунту, достатній для розвитку картопляних бульб.

Варто лише вибрати найбільш зручний та ефективний для себе спосіб збереження вологи, описаний вище.


arguments.kyiv.ua