17 помилок, які багато хто робить при приготуванні їжі

Вчора,   20:31    509


Одним із головних задоволень людини є смачна їжа. Але щоб вона була не тільки смачною, а й корисною, слід виключити помилки під час її приготування.

Основні класичні помилки

М’ясо нарізається вздовж волокон.

Шматочки м’яса, нарізані вздовж волокон, будуть жорсткішими порівняно з нарізаними поперек.

Борошно не просіюється.

Щоб вироби з борошна були м’якими та ніжними, треба просіяти його двічі, краще тричі. Просіювання насичує борошно киснем і видаляє грудочки. Випічка в цьому випадку довго не черствіє.

Неправильне використання рослинної олії

На не рафінованій соняшниковій олії смажити не можна, тому що при високій температурі вона набуває неприємної гіркоти.

Смажити рекомендується на рафінованій олії.

Недостатня кількість води під час приготування макаронів

Щоб при варінні макарони не злипалися, слід наливати достатню кількість води (у пропорції: 1 літр води – 100 г макаронів).

Останні новини:  На чому краще смажити оладки: секрети досвідчених господарок

Недостатній розігрів сковороди

Холодна сковорода – в результаті не просмажена їжа. Розігрів треба проводити протягом трьох хвилин (не менше).

Неправильне приготування рису

Щоб рис при варінні вийшов розсипчастим (для каші, плову), треба перед приготуванням обов’язково його замочити на одну-дві години. Потім промити і просушити.

Не давати м’ясу “відпочити”

М’ясо перед приготуванням треба вийняти із холодильника заздалегідь. Дати йому полежати протягом 30 хвилин за кімнатної температури. Інакше холодним воно просмажиться нерівномірно.

Неправильне варіння яєць

Яйця не можна переварювати. При тривалому варінні білок стає гумовим, а жовток набуває неприємного сірого кольору.

Основні правила

  1. Не можна опускати холодні яйця в киплячу воду (відбудеться розтріскування). Їх треба нагріти до кімнатної температури.
  2. Воду слід посолити (пропорція: 2 столові ложки солі – 1 літр води). Яйце не розтріскається. Але навіть при розтріскуванні білок не витікає. Щоб яйця не розтріскувалися, їх потрібно проткнути голкою з тупого боку там, де знаходиться повітряна бульбашка, щоб вона вийшла назовні. Справа в тому, що під час нагрівання цей запас повітря розширюється (за законом фізики), шкаралупа не витримує тиску та розтріскується.
  3. Приготування омлету за високої температури. У результаті вийде сухий несмачний омлет. Щоб він вийшов ніжним, повітряним, його треба готувати на повільному вогні.
  4. Занадто часте перевертання їжі під час приготування. Потрібно дати можливість продукту просмажитись. Особливо це стосується просмаження м’яса.
  5. Наповнення сковороди великою кількістю продуктів. В цьому випадку тепло від сковороди йде на прогрівання маси, а не на підсмажування. До того ж відбувається утворення пари, що змінює смакові якості їжі.
  6. Неправильне використання кількості сушених трав. При сушінні зелень втрачає багато вологи. Відповідно підвищується рівень ефірних олій. Аромат трав стає більш насиченим. Тому сушених трав треба брати втричі менше, ніж свіжої зелені, яка потрібна за рецептом.
  7. Не куштувати їжу під час приготування. Щоб приготувати смачну страву треба куштувати кілька разів для можливості коригування. Це значно підвищить якість їжі, що готується.
  8. Заміна інгредієнтів. Продукти слід брати строго за рецептом. Заміна одних інгредієнтів на інші може не лише погіршити якість страви, а й завдати шкоди здоров’ю.
  9. Неправильне приготування горохового супу. Свиняче або яловиче м’ясо для бульйону має бути на кісточці, щоб бульйон був наваристим. Для аромату треба покласти копчені реберця та ковбаски. Помилка в тому, що горох та м’ясо закладаються одночасно. Горох довго розварюється. Потрібно відварити його окремо до розм’якшення, а потім додати до загальної маси.
Останні новини:  Смачний суп з квашеною капустою, шинкою та беконом


elegantwoman.kyiv.ua