Зал короля Артура в Англії виявився старшим за Стоунхендж

Сьогодні,   21:30    620

Структура виявилася на 4000 років старшою, ніж вважалося.

Будова на південному заході Англії, яка, як вважалося, пов’язана з королем Артуром, не є середньовічною, як визначили раніше. Археологи вважають, що її вік перевищує 5000 років, вона датується неолітом чи кам’яною добою. Тобто її побудували за тисячі років до передбачуваного часу життя легендарного короля та лицарів круглого столу, повідомляє Live Science.

Вчені, які брали участь у нещодавніх розкопках «Зали короля Артура», незвичайної прямокутної будови у Бодмін-Мур у Корнуоллі, використали кілька методів датування. Вони з’ясували, що зал збудували між 5000 та 5500 років тому.

Висновки дослідників ставлять під сумнів припущення, що цей зал якимось чином пов’язаний з королем Артуром, який, як вважається, міг жити у V чи VI століттях нашої ери. Разом з тим більшість учених сходяться на думці, що він взагалі не існував, а був вигадкою, заснованою на традиційних оповідях.

«З огляду на те, що пам’ятник на 4000 років старший, ніж уважала більшість людей, тепер нам необхідно розглядати його в контексті доісторичного ландшафту Бодмін-Мура», — заявив геохронолог з Університету Сент-Ендрюс у Шотландії Тім Кіннерд.

Останні новини:  В Антарктиді вперше виявили бурштин віком 90 мільйонів років

Зал короля Артура – не єдина неолітична споруда, яку пов’язують із королем. Так, відомо про Камінь короля Артура – це камерна гробниця у Херефордширі віком 5700 років. За легендою, велетень, який бився з Артуром на цьому місці, впав і залишив свій відбиток ліктя на гробниці.

Зал короля Артура — незвичайна одиночна споруда у віддаленій частині Бодмін-Мур. Він прямокутної форми, складається з насипу із землі і каменю розміром близько 21 на 49 метрів, внутрішня сторона насипу усіяна 59 каменями, що стоять.

Останні новини:  Унікальна скам'янілість ери динозаврів розкрила таємницю появи інтелекту у птахів

Урядова агенція Historic England внесла споруду до списку середньовічних загонів для тварин, хоча її стоячі камені та вирівнювання з півночі на південь припускали, що вона може бути доісторичною. Нове датування дозволило з’ясувати, що споруду збудували в четвертому столітті до нашої ери, за часів неоліту. Тобто, споруда старша за найдавніші частини Стоунхенджа.




Як заявив Кіннерд, Зал короля Артура – одна з кількох неолітичних споруд у Бодмін-Мур. Це вказує на те, що тут жила активна неолітична спільнота, яка побудувала велику кількість пам’яток.

Останні новини:  Глобальне потепління: 2024 рік може стати найспекотнішим за всю історію

Бодмін-Мур у Корнуоллі довгий час вважався в легендах місцем останньої битви Артура при Камлані. Згідно з середньовічними валлійськими текстами, Артур і його лицарі воювали в VI столітті проти бунтівних сил Мордреда в Камланні — місці, яке деякі ідентифікують як корнуольське місто Камелфорд на краю Бодмін-Мура.

За легендою, Мордред – племінник чи незаконнонароджений син Артура – загинув під час битви, Артур же отримав смертельні поранення і був доставлений магічним човном на містичний острів Авалон.

Декілька стародавніх місць навколо Бодмін-Мура пов’язані з легендами про Артура, і в XVI столітті говорили, що сам Артур часто відвідував Зал короля Артура. Нові ж результати вказали на те, що вік споруди на той момент становив кілька тисяч років, якщо король колись відвідував її.