Чоловік сказав, що для нього немає смачнішого супу, ніж солянка, приготовлена за бабусиним рецептом. Кожен готує солянку за своїм і скрізь є свій рецепт, але найсмачніша солянка в якій суворо за ГОСТом дотримано всіх пропорцій.
Таку солянку часто готувала моя бабуся, вона працювала у закладі громадського харчування і точно знає всю рецептуру, яку передала мені і я за це їй дуже вдячна.
Приготування:
Для приготування солянки я беру 500 г яловичини на кістці, наливаю в каструлю 2,5 літра води і доводжу до кипіння.
Потім беру 250 г копченої грудинки, нарізаю її невеликими скибочками і перекладаю в каструлю до яловичини. Далі беру чотири великі картоплі, нарізаю дрібним кубиком і перекладаю в каструлю до м’яса. Туди ж кладу одну цілу очищену цибулину та цілу моркву. Накриваю кришкою та варю після закипання приблизно 2 години.
Коли мине 2 години, дістаю з каструлі яловичину, грудинку і прибираю моркву з цибулею. У бульйон додаю:
- лавровий лист – 2 шт.
- перець горошком – 5 шт.
Потім беру одну велику цибулину і дрібно нарізаю її кубиком. Цибулю відправляю обсмажуватись на сковорідку на олії. Обсмажую п’ять хвилин і додаю 3 столові ложки томатної пасти.
Далі беру 2-3 солоні огірки, нарізаю їх дрібним кубиком і перекладаю на сковорідку. Додаю 200 мл води, доводжу до кипіння, накриваю кришкою і тушу на повільному вогні 15 хвилин.
Готову засмажку перекладаю в каструлю з бульйоном і варю ще 8-10 хвилин. Яловичину відокремлюю від кістки і ділю руками на дрібні шматочки.
Грудинку нарізаю дрібно і разом із яловичиною перекладаю в каструлю.
Потім беру 150 г варено-копченої шинки, ріжу на невеликі шматочки і відправляю в каструлю.
Потім додаю:
- сік лимона – 2 ст. л.
- сіль – 2 ч. л.
- перець чорний – 0,5 ч. л.
- цукор – 1 ч. л.
Накриваю каструлю кришкою та варю ще п’ять хвилин. Солянка готова, її потрібно подавати гарячою і в кожну тарілочку порційно покласти сметану та маслини, посипати зеленню. Це дуже смачно, ароматно, спробуйте приготувати вам обов’язково сподобається!