Опитування European National Panels показало, що найбільші побоювання серед поляків викликає можливість перенесення війни в Україні на територію Польщі. Поляків це турбує більше ніж зростання цін або можливість Росією використати ядерну зброю.

За результатами опитування, 40% поляків вважають найбільшою загрозою потенційне поширення війни на територію Польщі. Для порівняння, рік тому цей показник був значно нижчим, і загроза війни займала лише шосте місце в рейтингу страхів поляків.


На другому місці опинились економічні побоювання: 36% поляків зазначили, що бояться зростання цін та інфляції, які впливають на їхнє повсякденне життя. На третьому місці – страх використання Росією ядерної зброї на війні Україні — 28%.

Останні новини:  У 2024 році загинула рекордна кількість гуманітарних працівників - ООН

Наступними за рівнем тривоги для поляків стали питання міграції та біженців. Зокрема, 26% респондентів занепокоєні збільшенням потоку мігрантів з Африки та Азії, тоді як 23% стурбовані хвилею біженців з України.

“Гібридна війна, яку ведуть Росія та Україна, дає відчутні результати. Якби сьогодні в Україні загострився конфлікт і з’явилася ще одна велика хвиля біженців, вони, мабуть, уже не могли б розраховувати на таку ж підтримку в Польщі, як у перший рік війни”, – стверджує керівник Міждисциплінарної лабораторії дослідження війни в Україні Пьотр Длугош.

Останні новини:  Вучич заявив, що Путін не блефує, а світ рухається до катастрофи




Зростаючий страх війни у поляків трансформується в певне упереджене ставлення до українських біженців. Так, 63% опитаних вважають, що допомогу мають отримувати лише ті українці, які залишили території бойових дій або окуповані росіянами регіони України. Це свідчить про помітну зміну у ставленні порівняно з першим роком війни, коли поляки активно підтримували всіх українців.

Останні новини:  Румунія відкрила виборчі дільниці за кордоном для голосування на президентських виборах

Разом з тим, більшість поляків продовжує підтримувати гуманітарні та економічні заходи на підтримку України. Близько 72% респондентів схвалюють надання гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від війни. 70% поляків виступають за введення санкцій проти Росії. Крім того, 63% опитаних підтримують заборону мовлення державних російських ЗМІ на території Польщі. Також 57% готові приймати біженців, а 48% – підтримують закупівлю та передачу зброї Україні.