Як NASA планує забезпечити присутність людей у космосі після закриття МКС

Вчора,   18:30    272


NASA оприлюднило свої остаточні цілі та завдання для низької навколоземної орбіти, виклавши довгостроковий план із розширення науки, технологій і досліджень мікрогравітації таким чином, щоб це було вигідно всім. Цю нову структуру під назвою «Стратегія мікрогравітації NASA на низькій орбіті Землі» було розроблено після значного внеску від широкого кола галузевих, академічних, міжнародних та урядових зацікавлених сторін.

«Оскільки ми наближаємося до завершення роботи Міжнародної космічної станції у 2030 році, ці цілі є ключовим наступним кроком у зміцненні лідерства США в космосі», — сказала заступник адміністратора NASA Пем Мелрой. «Наші консультації з промисловістю, академічними колами та міжнародними партнерами допомогли уточнити далекоглядну дорожню карту для нашого майбутнього на низькій навколоземній орбіті, яке стане можливим завдяки безперервній присутності людини».

«Разом ми гарантуємо, що переваги дослідження космосу продовжують зростати — розвиваючи науку, інновації та відкриваючи можливості для всіх, одночасно готуючись до наступного гігантського стрибка людства — дослідження Місяця, Марса та інших країн».

Наступне покоління космічної інфраструктури NASA

На початку 2024 року NASA почало формулювати початковий набір цілей і завдань, специфічних для середовища мікрогравітації на низькій навколоземній орбіті (LEO). Агентство залучило своїх співробітників, урядових партнерів, приватний сектор, університети, глобальні космічні агентства та громадськість для збору відгуків.

Після отримання та перегляду понад 1800 коментарів, а також проведення двох семінарів, NASA внесло ключові зміни, щоб тісніше узгодити свої цілі з потребами своїх співробітників. Остаточний план, відомий як Стратегія мікрогравітації на низькій навколоземній орбіті, складається з 13 цілей і 44 цілей, що охоплюють сім основних областей.

Останні новини:  Учені запропонували новий спосіб пошуку просунутих цивілізацій

Ці області включають комерційну низькоорбітальну інфраструктуру; операції; наука; дослідження та розробка технологій для розвідки; міжнародне співробітництво; розвиток робочої сили та залучення STEM; та залучення громадськості. Ці координаційні центри підкреслюють мету сприяння ширшим економічним можливостям, підтримці цінних партнерств і спрямуванню NASA до стійкої присутності наступного покоління на низькій навколоземній орбіті.

Підтримання присутності людини на низькій навколоземній орбіті

Ініціативи NASA на низькій навколоземній орбіті безпосередньо підтримують його ширші амбіції щодо досліджень за межами Землі. Унікальні умови мікрогравітації LEO забезпечують економічно ефективне середовище для тестування нових технологій і проведення досліджень, необхідних для майбутніх місій людини глибше Сонячної системи. Оскільки більша частина подорожі на Місяць і Марс відбуватиметься в умовах мікрогравітації, підтримання присутності людей на LEO дозволяє проводити критичні дослідження на людях, важливі системні тести та зберігати оперативні навички, життєво важливі для дослідження.




«Ці завершені цілі являють собою чіткий шлях вперед, коли NASA переходить від Міжнародної космічної станції до нової ери комерційних космічних станцій», — сказав Робін Гейтенс, директор Міжнародної космічної станції та виконуючий обов’язки директора комерційних космічних польотів. «Низька навколоземна орбіта залишатиметься центром наукових відкриттів, технологічного прогресу та міжнародного співробітництва, одночасно роблячи стратегічні інвестиції в комерційну космічну екосистему, яка принесе користь не лише NASA, але й усій космічній спільноті».

Останні новини:  У доставленому «Аполлонами» місячному ґрунті знайшли земну воду

Підтримка робочої сили, яка володіє знаннями про мікрогравітацію

Однією з ключових частин стратегії NASA є забезпечення безперебійного каденції космічних польотів людини на низькій навколоземній орбіті. Перехід від Міжнародної космічної станції до кількох комерційних космічних станцій вимагатиме безперервних місій з екіпажем, що дозволить NASA продовжувати зменшувати ризики для запланованих подорожей людини на Марс.

Підтримка кваліфікованої робочої сили, що володіє знаннями в умовах мікрогравітації, також є головним пріоритетом, як і постійний збір життєво важливих даних про здоров’я людини в умовах тривалої мікрогравітації. Остаточний набір цілей і завдань підкреслює необхідність різноманітних постачальників послуг і можливості регулярних рейсів, сприяючи динамічному ринку LEO. Це означає, що NASA може покладатися на різних комерційних партнерів, щоб надати економічно ефективні рішення та потужну конкуренцію, підтримуючи як місії агентства, так і потреби зростаючої космічної економіки.

Вдала модель МКС

Опублікований план підкреслює незмінну важливість співпраці з міжнародними партнерами та консультації з приватним сектором. Цей дух співпраці відображає успішну модель Міжнародної космічної станції, яка довела, що міцне партнерство стимулює інновації та зниження витрат. Таким чином, нова стратегія NASA LEO спрямована на створення цих спільних засад, розширення наукової та економічної віддачі для глобальної аудиторії дослідників і підприємців.

Останні новини:  Останки віком 17 000 років можуть бути найстарішим доказом існування блакитних очей

«Співпраця та консультації залишаються наріжним каменем нашої стратегії на низькій навколоземній орбіті», — сказав Джон Кіф, директор міжвідомчої стратегії інтеграції NASA. «Цілі, які ми встановили, допоможуть NASA розробити робочий план, який гарантуватиме, що NASA зможе задовольнити поточні та майбутні потреби, а також визначить пріоритет розвитку критичних можливостей для низької навколоземної орбіти».

Наступні гігантські стрибки для людства

У той час як NASA націлюється на Місяць, Марс і за їх межами, остаточні цілі та завдання для низької навколоземної орбіти обіцяють посилити роль агентства в розширюючій і живій орбітальній екосистемі. Визначаючи комплексну структуру та співпрацюючи з промисловістю, академічними колами та глобальними космічними агентствами, NASA прагне підтримувати постійну присутність людини на LEO, просувати передові дослідження мікрогравітації та підтримувати комерційні можливості, які виникають завдяки новим платформам космічних станцій. Використовуючи ці партнерства та підтримуючи добре скоординований підхід до досліджень мікрогравітації на низькій навколоземній орбіті, NASA наблизиться до досягнення проривів, необхідних для наступних гігантських стрибків людства – як на орбіті Землі, так і в усій Сонячній системі.


portaltele.com.ua