Автовиробникам загрожують великі штрафи у 2025 році

Вчора,   19:31    278
Виробникам автомобілів у Європі загрожують мільйонні штрафи через нові правила CAFE у сфері викидів для 2025 року.

Європа стає суворішою до автовиробників, адже в Європейському Союзі серйозні проблеми з рівнем забруднення, спричиненим транспортом. 

Кінцева мета зрозуміла: досягти кліматичної нейтральності в регіоні до 2050 року, і для досягнення цього існує кілька планів. Наприклад, регламент Євро-7, який накладає заходи та обмеження на викиди для всіх транспортних засобів, хоча норми були відкладені до 2030 року. 

Головною ж метою до 2035 року залишається заборона на продаж нових автомобілів із ДВЗ, що є результатом Зеленої угоди, укладеної в Європейському Союзі та реалізація якої зараз триває. 

Але в короткостроковій перспективі центральне місце посідають інші правила: вони називаються CAFE та роблять багато викликів для автовиробників. Тим більше, нові обмежувальні заходи починають діяти з 1 січня 2025 року. 

Регламент CAFE 

Правила CAFE (Clean Air For Europe) діють в європейській автомобільній промисловості вже майже 20 років, але лише нещодавно вони потрапили на шпальти газет в очікуванні того, що станеться після 2025 року. 

Останні новини:  Hyundai випустить електричний кросовер Creta EV за $23 500

Правила встановлюють середній рівень викидів вуглекислого газу (CO2) на кілометр для кожного проданого нового автомобіля. Показник, встановлений для наступного року, становить 93,6 г/км, що на 19 відсотків менше порівняно з показником останніх років (116 г/км). 




Звичайно, кожен автовиробник матиме свою конкретну мету на основі середньої кількості проданих нових транспортних засобів. Йдеться не про те, що бренд продає лише позашляховики чи великі автомобілі, ніж інший, який виробляє лише компактні автомобілі. 

Виробники преміальних і нішевих автомобілів, які мають невеликий річний обсяг продажів, також матимуть інші цілі. 

Прогноз обмежень CO2, з якими доведеться зіткнутися основним автомобільним групам.

Регламент CAFE: можливі штрафи 

За кожен грам на кілометр, який виробник перевищить свою конкретну мету при продажу нових автомобілів, йому доведеться сплатити штраф у розмірі 95 євро. Тобто, щоб знати, скільки їм доведеться сплатити у вигляді штрафів, потрібно помножити кількість перевищених показників на загальну кількість проданих автомобілів, помножену на 95. 

Останні новини:  Новий Cupra Raval виїхав на тести

За словами голови Європейської асоціації виробників (ACEA), а також генерального директора Renault Луки де Мео, лише наступного року галузі доведеться зіткнутися зі штрафами в розмірі близько 15 000 мільйонів євро, які бренди вважають життєво важливими для реалізації майбутніх планів електрифікації. 

На думку галузевих аналітиків, Stellantis, Renault і BMW є виробниками, які матимуть найменші проблеми з досягненням цих цілей, тоді як Volkswagen, Ford і Mercedes будуть мати найважчі часи. У випадку з VW вони очікують штрафів від 1500 до 4700 мільйонів євро. 

Регламент CAFE: як уникнути штрафів 

Tesla Semi

Практично весь автомобільний сектор закликає до термінового послаблення норм CAFE на наступний рік, або шляхом зменшення розміру штрафів, або шляхом розрахунку цілей на 5 років. Також є прохання перенести екологічну експертизу в Європі, заплановану на 2026 рік, на наступний рік. 

Якщо в короткостроковій перспективі не буде рішення, виробникам доведеться шукати способи уникнути мільярдних витрат. Звичайно, рішення також передбачають додаткові витрати. 

Останні новини:  Які автобренди відкликали найбільше авто у 2024 році

Наприклад, «групування» їхніх викидів у групу або купівля кредитів на викиди в інших виробників, таких як Tesla, BYD, Volvo… За оцінками Barclays, ці кредити можуть коштувати брендам близько 20 євро за кожен зайвий грам CO2. 

Інший спосіб полягає в тому, щоб запропонувати значні знижки на електромобілі та збільшити їхні продажі, що знизило б середні рівні викидів, або підняти ціни на автомобілі з ДВЗ для зменшення їх продажів (тобто закласти майбутні штрафі в ціну моделі). 

Як би там не було, сектор вже оцінює, що ціни на нові автомобілі можуть зрости на 20 відсотків наступного року і можуть призвести до зникнення компактних моделей сегментів A і B, які перестануть бути прибутковими для брендів. 

Це також було б серйозним ударом по спортивніших версіях менших автомобілів, оскільки їхній рівень викидів вищий. Можуть зникнути Toyota GR Yaris та Hyundai i30 N. 

Інше рішення полягає в тому, щоб ці автомобілі перейшли на електрифікацію або принаймні на плагін-гібридизацію, але такі технології дуже складні для компактних моделей та збільшать їхню ціну. 


motorcar.com.ua