Колеус належить до декоративно-листяних рослин. Особливість полягає в його універсальності. Його можна вирощувати як у відкритому, так і закритому ґрунті. В народі колеус називають кольоровою кропивою, бо за формою листя дійсно на неї схоже. Яскраву рослину на клумбі на зиму просто так не залишають, вона вимерзає. Тому питання збереження до наступного року актуальне для багатьох садівників.
Як зберегти на зиму
Колеус висаджують в ґрунт, коли встановлюється стабільна висока температура. Відповідно, в холодний сезон рослина не здатна вижити. Як не залишитися без рослини, розповіли досвідчені квітникарі.
Спосіб №1. Живцювання. Це одночасно і розмноження, і збереження. Починати живцювати краще ще з кінця серпня та на початку вересня. Рекомендується брати бокові пагони, які виросли з пазух. Поставте в склянку з водою або відразу відправте в ґрунт.
Обробка живця стандартна. Нижню частину стебла підрізають косим зрізом, видаляють нижнє листя. Загалом на живці треба залишити 4 листки. За 10 днів вони проростуть.
Спосіб №2. Змішайте торф та вермікуліт. Висадіть живці та накрийте контейнер кришкою або пакетом. Потрібен парниковий ефект. Таким способом живці колеуса швидше вкорінюються.