Добре зберігся. В італійській печері знайшли кинджал віком 4000 років

11.11.2024   08:30    159

У глибині печери Тіна Яма археологи знайшли 4000-річний мідний кинджал в оточенні фрагментів черепів і стародавнього вогнища.

Ця знахідка, зроблена командою дослідників з Університету Ка’ Фоскарі спільно з вченими зі Словенії, проливає світло на стародавні похоронні практики і технології кінця мідного століття в Європі. За словами археолога Федеріко Бернардіні, знахідка була несподіваною, адже металеві артефакти того періоду рідко зустрічаються в похованнях.

Останні новини:  Мікропластик впливає на глобальний клімат — дослідження

Кинджал був виявлений у шарі землі, що належить до періоду між 2750 і 2200 роками до н.е. Бернардіні зазначив, що ця знахідка допоможе реконструювати життя людей, які використовували печеру як місце поховань. Вчені також виявили вхід до печери, закритий масивними кам’яними плитами, імовірно доданими близько 2000 років до н.е. Ця конструкція, можливо, захищала внутрішні шари печери від суворого північно-східного вітру і могла мати ритуальне значення, пов’язане з похованнями.

Також у печері було знайдено сліди стародавнього вогнища, що свідчить про те, що люди використовували її задовго до зведення кам’яної перепони. Археологи припускають, що печеру відвідували представники далматинської культури Цетіна з раннього бронзового століття, відомих своїми ритуальними практиками.

Останні новини:  Вперше у світі вченим вдалося відновити зір у людей за допомогою стовбурових клітин

Керівник словенської групи, Олена Легісса, наголосила, що знайдені артефакти можуть істотно розширити знання про культурні та технологічні перетворення Європи наприкінці третього тисячоліття до н.е.