Коли люди дізнаються, що чоловік із жінкою працюють разом, виникають різні реакції. Інколи можна побачити, як вони захоплюються, заздрять, посміхаються. Але найчастіше знайомі співчувають і кажуть, що ви — справжні герої. Адже деяким парам достатньо навіть вихідних і вечорів для того, щоб посваритися. Можна сказати, що в спільній роботі набагато більше плюсів, ніж мінусів. Головне — вибудувати правильні робочі та особисті стосунки. Ось уроки, які варто засвоїти.
Підготовка до спільної роботи
Перш, ніж зважитися на такий відповідальний крок, ретельно продумайте все до дрібниць. Згадайте, наскільки ви розумієте одне одного у сімейному житті. Зверніть увагу на те, чи є у вас спільні інтереси. А якщо виникає якесь спірне питання, як ви його вирішуєте? Кожен відстоює свою точку зору, хтось постійно відступає або ви удвох шукаєте розумний компроміс? Як часто трапляється так, що ви дивитеся на один і той самий предмет або ситуацію по-різному? Усі ці питання ви повинні пропрацювати, щоб зрозуміти, чи буде вам комфортно працювати разом. Якщо ви відповіли негативно на ці питання, то краще відмовитися від цього задуму. Але якщо деякі з них здалися вам такими, що розв’язуються, є сенс спробувати. Під час співпраці багато моментів можуть розв’язатися самостійно, оскільки у вас є загальна мотивація. Ви хочете досягти успіху і заробити побільше грошей, а для цього варто попрацювати.
Рекомендації
Не варто думати, що все кардинально зміниться, якщо ви почнете працювати разом, оскільки дорослі люди рідко змінюються за різних обставин. Якщо ви ладнали з чоловіком і до того, вам не складе труднощів дружно працювати разом. Спробуйте зробити так, щоб між вами не було конкуренції. Якщо чоловік хоче бути начальником, обов’язково поступіться йому. Ви ж розумієте, що це — ваша спільна справа, а статус у даному випадку є лише формальністю. Звикайте до того, що не все буде виходити. Але ж ви — дружна команда, перевірена часом, тому легко подолаєте будь-які перешкоди. Головне — не звинувачувати співробітника, а шукати оптимальний вихід.
Переплетення особистого і трудового життя
Вам слід розуміти, що тепер два виміри будуть нерозривно переплетені. Ви не зможете зробити вигляд, що не знаєте, як ваш чоловік вчинить у конкретній ситуації (в іншому випадку він просто міг би щось вигадати заради виправдання). До того ж, домашні проблеми можуть зіпсувати комусь із вас настрій, і робота відійде на другий план. Ви можете бути здивовані і не зможете тримати це у собі. Не кожна людина здатна повністю абстрагуватися і не зачіпати теми, які її хвилюють. Тому часто працювати з чоловіком буває дуже складно, оскільки немає можливості хоч на час відволіктися від домашньої метушні. На роботі неможливо не зачіпати особисті теми, а вдома — повністю забути про професійні.
Що потрібно робити
Необхідно з найпершого дня розставити пріоритети. Найбільш правильним рішенням буде залишати вдома усі питання, які викликали недостатнє розуміння. Нехай для вас це буде табу: з’ясовувати особисті стосунки на роботі, а робочі питання (у яких ви не прийшли до згоди) вирішувати вдома. Якщо ви не будете дозволяти собі постійно все змішувати, у вас все вийде. Згадайте про те, що кожна марна трата часу поглинає ваші доходи і стає перешкодою до здійснення мрії. Ну а якщо у вас виникнуть професійні складнощі, ви зможете бути одне одному корисними. У будь-який час ви сядете і вирішите, що робити далі або згадаєте щось приємне з вашого сімейного життя. Мати поруч людину, якій ви довіряєте — це велике щастя. Тому спільна робота швидше допоможе вам об’єднатися, а не розсварить назавжди.
Коли конфлікт неминучий
Навіть дуже закохана сімейна пара іноді конфліктує, і це є абсолютно нормальним. Тому приготуйтесь до того, що у деяких випадках доведеться трохи посперечатися. Але якщо ви образитеся, будете уникати розмови або зробите так, як вважаєте за потрібне, ця суперечка може закінчитися великою сваркою і навіть скандалом. У вас також не буде можливості все залишити і піти або просто не виконати своє завдання. У будь-якому варіанті потрібно шукати компроміси, оскільки без них у даному випадку нічого вирішити неможливо. Найголовніше — це стримувати свої емоції і ґрунтуватися на конструктиві.
Як вирішити конфлікт
Для того, щоб конфлікт став звичайною суперечкою, у якій народжується істина, його потрібно правильно вирішити. Домовтеся відразу про те, що будь-які розбіжності повинні бути усунуті протягом п’ятнадцяти хвилин. Цього часу цілком достатньо для того, щоб кожен висловив свою точку зору, і ви разом підійшли до спільного знаменника. Першим правилом є обов’язкове озвучування проблеми. Не варто вирішувати її самостійно, не порадившись зі своєю другою половинкою. Другим правилом нехай стане щирість, оскільки не тільки брехні, але і недомовкам тут не місце. Домовтеся також про те, що кожен повинен стримувати свої емоції, наскільки б обуреним він не був. Тут потрібно згадати, що ви знаходитесь на роботі, а в офісі не слід занадто голосно і емоційно вирішувати проблеми. Зберіться разом, коротко все обговоріть, продумайте подальші кроки і забудьте про те, що у вас були різні думки з цього приводу.
Нове знайомство
Люди мають певні риси характеру, які проявляються практично у всіх сферах їхнього життя однаково. Чоловік із дружиною проживають довге спільне життя, і їм здається, що вони знають одне про одного все. Але коли ви починаєте працювати разом, крім звичних рис, ви починаєте помічати те, чого раніше не бачили. Ви пам’ятаєте, який у вас ласкавий чоловік, який він турботливий батько, як він поводиться по відношенню до родичів і друзів. Але ви можете зовсім не знати, який він спеціаліст, керівник, лідер, мотиватор або член команди. У даному випадку, ви все це зможете побачити на власні очі. Ви знаєте свої сильні і слабкі сторони, те ж саме ви можете сказати про свого партнера. Але раптом з’ясовується, що ви не знаєте не тільки його, але і себе.
Відкриття
Вам напевно пощастить, коли ви побачите у своєму чоловікові вірного друга і гарного фахівця. Він зможе у будь-який час вас підстрахувати, і вам навіть не доведеться виконувати рутинну роботу, яку ви не любите. У вас завжди буде підтримка і захист, ви не будете сумніватися в тому, що вас підведуть і не виконають роботу у зазначений термін. Адже коли ви спілкуєтеся з чужими людьми, ви не можете гарантувати чесність та старанність. Хтось може запізнитися або забути про те, що йому доручили. У даному випадку, ви від усього цього надійно застраховані. Оцінка професійних якостей свого партнера є великим відкриттям і досягненням. А якщо ви будете прагнути і викладатися на всі сто відсотків, то ваш бізнес просто приречений стати успішним.
Замість висновку
Як ви бачите, у спільній роботі є дуже багато позитивних моментів. І якщо у вас міцна та дружна родина, то спільна справа зробить її ще міцнішою. Мати спільну мету і бачити людину у різних обставинах завжди корисно. Кожен з вас відчуває відповідальність перед собою і одне перед одним. Саме тому не зможе підвести або змінити напрям. Спільний бізнес пов’язує людей зобов’язаннями і не дозволяє розслаблятися. Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, що у вас неодмінно все вийде — тоді, вам потрібна підтримка. А її може забезпечити тільки кохана людина. Тому з’єднайте свої сумніви і залиште їх у минулому, оскільки разом рухатися вперед набагато легше.