Зоологи знайшли членистоноге, яке обертається в стрибку рекордні 368 разів на секунду

02.09.2024   06:30    53

Зоологи виявили рекордсмена зі швидкості обертання під час стрибка — ним стало членистоноге Dicyrtomina minuta, яке здатне виконувати сальто назад зі швидкістю до 368 обертів за секунду. Ця тварина має довжину всього 1-2 міліметри і здатна підстрибувати на висоту до 62 міліметрів. За один стрибок, який в середньому триває 161 мілісекунду, D. minuta здійснює в середньому 20.5 повних обертів. Цікаво, що ця тварина зазвичай стрибає назад або вбік, але ніколи прямо вперед. Такий спосіб руху D. minuta використовує для швидкого відступу від небезпеки. Про відкриття повідомили у статті журналу Integrative Organismal Biology.

Останні новини:  Морські предки крокодилів не могли глибоко пірнати через великі носові пазухи

Як тварині вдається так розганятися?

Щоб розібратися, як D. minuta стрибає, вчені використали камеру з частотою зйомки 40 тисяч кадрів на секунду. Аналіз кадрів показав, що ці тварини не використовують для стрибків ноги. Замість цього вони мають спеціальний орган під назвою фурка, який складається під черевцем.

Під час стрибка фурка розкривається, її роздвоєний кінчик відштовхується від землі, запускаючи комаху в серію сальто назад зі швидкістю до 1,5 метра на секунду. Для приземлення D. minuta має два способи: вона може використовувати спеціальний липкий орган коллофор, який викидає з тіла, щоб прикріпитися до поверхні, або ж просто дочекатися поступового сповільнення свого руху після падіння на землю.

Останні новини:  У Колорадо виявили рештки болотного мешканця, який жив ще за часів динозаврів