Астрономи виявили, що стародавній індуїстський текст «Рігведа» містить згадку про сонячне затемнення, яке відбулося приблизно 6000 років тому. Це робить його найдавнішим відомим описом затемнення. Про це йдеться в дослідженні в Astronomical History and Heritage.

Останні новини:  Скелі віком у мільярди років можуть приховувати темну матерію

«Рігведа» була зібрана близько 1500 року до н.е. і складається з висловів та гімнів різних релігійних і філософських шкіл. Хоча більшість подій у тексті сучасні часу його написання, деякі згадки сягають набагато глибше в минуле.

Наприклад, в тексті описано, де було Сонце під час весняного рівнодення. Ці згадки дозволили астрономам визначити, що Сонце під час рівнодення було у сузір’ї Оріона приблизно в 4500 році до н.е., що вказує на те, що текст описує події, які відбулися задовго до його створення.

Останні новини:  Стоятимуть довше за сучасні споруди: чому стародавні міста мая досі існують

Двоє астрономів, Маянк Вахія з Інституту фундаментальних досліджень Тата у Мумбаї та Міцуру Сома з Національної астрономічної обсерваторії Японії, вважають, що вони знайшли в тексті згадки про стародавнє затемнення.

У тексті затемнення описується як темрява, що «проколює» Сонце, а також згадуються злі істоти, які позбавили Сонце його «магічних властивостей». Ці описи відрізняються від пізніших індуїстських міфів про затемнення, що підтверджує їх стародавнє походження.

Останні новини:  У пустелі знайшли місто, яке змінює уявлення про історію

Завдяки цим описам астрономи змогли звузити часові рамки можливого затемнення до двох дат: 22 жовтня 4202 року до н.е. або 19 жовтня 3811 року до н.е.