Археологи віднайшли сліди існування людей у лавовому тунелі на території сучасної Саудівської Аравії, пише Успіх in UA.
У печері, що тягнеться на 1,5 кілометра, науковці натрапили на численні кістки тварин, кам’яні інструменти та кераміку, вік якої сягає 7-10 тисяч років. Це перший випадок, коли виявили сліди проживання людей у лавовому тунелі. Вчені сподіваються, що це допоможе більше дізнатися про культуру давніх людей на Аравійському півострові, де суворі пустельні умови швидко руйнують артефакти, заважаючи їх вивченню, повідомляє nauka.ua.
Науковці досліджували регіон печери Умм-Джірсан у Саудівській Аравії. Раніше, протягом 15-річної історії розкопок у регіоні, вчені знаходили численні артефакти на поверхні, але датувати їх точно не вдавалося через пошкодження спекотним сухим кліматом. Однак у лавовому тунелі виявилося набагато прохолодніше, тому не дивно, що саме його обрали древні люди як прихисток. Крім рукотворних об’єктів, які вдалося успішно датувати, в Умм-Джірсан виявили й кістки людей. Але науковці вважають, що їх притягли гієни.
У сусідньому лавовому тунелі археологи натрапили навіть на наскельне зображення — малюнок домашньої вівці та кіз. Імовірно, його залишили сучасники людей, які поселилися в іншому лавовому тунелі.