Такий кетчуп заготовляю щороку і завжди багато, але скільки б я його не робила – до весни ми його з’їдаємо. Він ідеально смакує до всіх страв: мої діти люблять їсти його з картопляним пюре, а нам із чоловіком подобається – з шашличком. Кетчуп виходить однорідний, густий і дуже смачний!
Інгредієнти:
- томатний сік – 2,5 л
- цибуля – 3 шт. (1 склянка на 200 г)
- часник – 1 зуб.
- цукор – 200 г (1 склянка)
- сіль – 1,5 ст. л.
- перець чорний мелений – 0,5 ч. л.
- кориця мелена – 0,5 ч. л.
- гвоздика мелена – 0,5 ч. л.
- насіння кропу мелене – 0,5 ч. л.
- перець червоний Чилі мелений – 1/4 ч. л.
- оцет (9%) – 10 ст. л. (80 мл)
- крохмаль – 6 ст. л.
- вода для крохмалю – 100 мл
Приготування:
Підготую банки. Я стерилізую їх в електричній духовці за температури 150 градусів 10 хвилин. Банки ставлю в холодну духовку, кришки кладу поруч без гумок. Для кетчупу беру банки об’ємом 0,5 літра.
Отже, для кетчупу 3 цибулини та 1 головку часнику пропускаю через м’ясорубку. Подрібненої цибулі має вийти склянка на 200 г.
Для кетчупу вибираю стиглі та м’ясисті сорти помідорів. Пропускаю їх через м’ясорубку зі спеціальною насадкою. Томатний сік має вийти однорідним без шкірки та насіння.
Додаю до томатного соку подрібнені цибулю та часник, добре перемішую, ставлю на плиту, доводжу до кипіння, зменшую вогонь і проварюю протягом 40 хвилин, зрідка помішуючи.
А в цей час підготую спеції. Вони мають бути всі мелені, тому насіння кропу і гвоздику кладу в ступку і ретельно перетираю. Потім просіюю ще додатково через дрібне сито. Ну, а решта спецій у мене вже мелені.
Отже, минуло 40 хвилин, тепер у томатний сік із цибулею та часником всипаю цукор, солі, чорного меленого перцю, меленої кориці, меленої гвоздики та кропу, меленого червоного перцю чилі, вливаю оцет і тепер добре все це перемішую і проварюю ще 20 хвилин.
За 5 хвилин до закінчення приготування кетчупу беру крохмаль, вливаю до нього воду і перемішую до однорідного стану. Бажано робити це вінчиком, щоб не залишилося грудочок.
Минуло 20 хвилин, як я додала спеції, і тепер швидко помішуючи, тонкою цівкою виливаю розведений у воді крохмаль. Проварюю його ще протягом хвилини-двох і вимикаю вогонь.
Розливаю кетчуп по стерилізованих банках і закатую. Залишаю на столі за кімнатної температури до повного охолодження. Банки з кетчупом я не перевертаю і не укутую. З цієї кількості інгредієнтів виходить 2 л 200 мл смачного домашнього кетчупу.