Під час підводних розкопок, які тривають з 2019 року, турецькі археологи виявили бронзовий кинджал віком 3 600 років. Відкриття відбулося біля узбережжя Анталії, де тисячі років тому затонув торговий корабель.
Біля узбережжя Анталії, Туреччина, археологи виявили стародавній артефакт часів мінойської цивілізації. Під час підводних розкопок поблизу Кумлуджі дослідники знайшли бронзовий кинджал зі срібними заклепками, якому, як вважають, близько 3 600 років, пише Arkeonews.
Розкопки відбулися з дозволу Міністерства культури та туризму Туреччини під наглядом Дирекції музеїв Анталії. Місія під керівництвом доцента, доктора Хакана Оніза з Університету Акденіз зосередилася на затонулому судні, знайденому на глибині 50 метрів у водах поблизу Кумлуки. Вважається, що судно, яке перевозило мідні злитки, прямувало на Крит.
Міністр культури та туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой поділився зображеннями кинджала і затонулого корабля в соціальних мережах, наголосивши на важливості знахідки. Він зазначив, що це відкриття може бути одним із найважливіших у галузі підводної археології не лише в Туреччині, але й у всьому світі. Він також відзначив самовіддану роботу Університету Акденіз та Дирекції розкопок і досліджень у виявленні цього стародавнього артефакту.
Археологічні дослідження на затонулому кораблі, проведені у 2019 році, мали на меті задокументувати місце з мінімальними розкопками, зосередившись на зборі детальної інформації про затонулий корабель. Для забезпечення точності використали передові технології та сучасні методи.