Антропологи відтворили зовнішність кроманьйонця Cro-Magnon 1 і заявили про те, що його обличчя, найімовірніше, було покрито гулями, включаючи одну особливо велику на лобі, пише Успіх in UA.
За словами вчених, це могли бути доброякісні пухлини.
Череп кроманьйонця Cro-Magnon 1 був виявлений у 1868 році в печері неподалік від села Ліс-Езі на південному заході Франції. Рештки датуються періодом близько 28 тисяч років до нашої ери і належать дорослому чоловікові, який, імовірно, помер у віці 50 років. За винятком зубів, череп повністю зберігся, однак на правій лобовій кістці спостерігалося кругле поліциклічне остеолітичне ураження, повідомляє zn.ua.
До 150-річчя відкриття кісток група дослідників під керівництвом антрополога Філіпа Шарльє заново вивчила останки кроманьйонця. Ураження вивчили методом медичної комп’ютерної томографії (КТ) і мікро-КТ. Аналіз показав часткову резорбцію (розсмоктування кісткової тканини) зовнішньої кортикальної кістки і відсутність периферичного склерозу в плоскій кістковій пластинці, що виключає злоякісне утворення. На думку вчених, ознаки вказують на невриному – пухлину, що росте з шванівських клітин – яка розвинулася на тлі нейрофіброматозу першого типу. Сьогодні це найпоширеніше спадкове захворювання, що призводить до виникнення пухлин у людини.
На основі нового діагнозу дослідники відтворили зовнішній вигляд кроманьйонця. На його обличчі показані численні утворення, включаючи велику гулю на лобі і невеликі пухлини у рота, носа і очей.