В Австралії знайшли унікальні ножі з раковин морських равликів віком понад 40 тисяч років

23.08.2024   13:30    657

Археологічні дослідження печери Буди в Австралії виявили, що приблизно 46 тисяч років тому люди виготовляли ножі з раковин морських равликів, що підтверджує давню практику використання природних матеріалів для створення інструментів, пише Успіх in UA.

Вчені дослідили фрагменти раковин морських равликів, знайдені в печері Буди, і дійшли висновку, що люди вже 46 тисяч років тому виготовляли ножі з цього матеріалу. За сучасними уявленнями, перші люди досягли території Австралії між 65 і 50 тисячами років тому, а найдавнішою стоянкою є Маджедбебе на Північній території, де люди жили між 65 і 52,7 тисячі років тому, повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Екстремальна сонячна буря може завдати шкоди сучасному світу

В Австралії знайшли унікальні ножі з раковин морських равликів віком понад 40 тисяч років

Інше давнє поселення виявлено на острові Барроу, який до підвищення рівня моря в епоху голоцену був з’єднаний з материком. Розкопки в печері Буди показали, що люди прибули в цей регіон між 51,1 і 46,2 тисячі років тому, а близько 42,5 тисяч років тому тут вже добували морських молюсків. Фіона Хук з Університету Західної Австралії та її колеги дослідили матеріали, знайдені під час розкопок 2013–2015 років у печері Буди, і звернули увагу на раковини морських равликів роду Melo.




Етнографічні дані свідчать, що аборигени Австралії використовували цих молюсків не лише для їжі, а й виготовляли з їхніх раковин інструменти, прикраси та посуд. В різних шарах печери Буди, сформованих між 46,2 і 6,5 тисячі років тому, археологи знайшли дев’ять цілих ножів з раковин морських улиток та багато фрагментів таких інструментів. Найдавніші з них походять зі шарів віком 42,6–46,2 тисячі років. Ці знахідки є найранішими достовірними свідченнями того, що люди систематично виготовляли інструменти з раковин морських молюсків.

Останні новини:  Науковці дослідили уламок НЛО, знайдений у США