У Танзанії помітили рідкісного полуничного леопарда, пише Успіх in UA.
Плями на цій самці виглядають вицвілими на сонці, а її забарвлення помітно світліше, ніж у звичайного леопарда, без чорного пігменту навколо рота, на лапах і вухах.
Дослідники схиляються до думки, що йдеться про справжню мутацію. Для підтвердження цієї теорії необхідні генетичні дослідження, повідомляє techno.nv.ua.
Полуничні леопарди (Panthera pardus) — це леопарди з рідкісною генетичною мутацією, яка знебарвлює їхні плями, надаючи їм незвичайного рожевого або золотистого відтінку. Подібні леопарди раніше спостерігалися в Південній Африці.
Щоб більше дізнатися про полуничних леопардів і оцінити їхню поширеність, вчені встановили 319 парних камер-пасток по всій екосистемі Ньєрере-Селус. Ці камери зробили понад 4000 знімків леопардів, що дало змогу ідентифікувати 373 унікальні особини. Тільки одна з них була пофарбована в полуничний колір.
Існують дві теорії про походження цієї мутації в Танзанії. Перша припускає, що полуничні леопарди з Південної Африки могли поширити цю рису в танзанійську популяцію. Однак це малоймовірно через велику відстань і географічні перепони. Друга теорія припускає, що мутація могла виникнути внаслідок інбридингу, спричиненого трофейним полюванням. Це пояснює більш високий рівень спостережуваних полуничних леопардів у Південній Африці.
Вчені продовжують вивчати цю рідкісну генетичну мутацію, щоб зрозуміти її вплив на виживання та адаптацію леопардів у дикій природі.