Стародавнє бронзове погруддя римського імператора Калігули було загублено майже на 200 років після того, як його знайшли в попелі Везувію, пише Успіх in UA.
Погруддя заввишки 12 сантиметрів спочатку було знайдено під час розкопок Геркуланума — римського міста, яке зруйнувало сумнозвісне виверження Везувію 79 року н.е. Експерти припускають, що погруддя Калігули було відлито незадовго до або вже після смерті римського імператора, близько 2 тис. років тому.
Погруддя зображує Калігулу з високим чолом, тонкими губами та маленьким ротом, видатним підборіддям. Також експерти зазначають, що очі скульптури безпомилково передають безумство римського імператора, повідомляє focus.ua.
Калігула був третім представником династії Юліїв-Клавдіїв, який був відомий своїм розгульним способом життя і кровозмішенням. Його вбили 41 року н.е. найближчі сподвижники внаслідок палацового перевороту.
“Виявлення бюста Калігули — захоплююча подія. Кожен об’єкт, який нам вдається знайти, допомагає нам краще зрозуміти їхнє таємне життя”, — каже історикиня Оксфордського університету Сільвія Даволі, якій вдалося наново відшукати бюст.
Попри те, що досі невідомо, коли було відлито погруддя, науковці точно знають, що це був перший із предметів, розкопаних у Геркуланумі в 17 столітті.
Далі погруддя Калігули в XVIII столітті подарували відомому англійському письменнику і політику Горацію Волполу.
Відомо, що Волпол захоплювався виразністю обличчя Калігули. На його думку, імператор був зображений “на початку свого божевілля”.
Бюст Калігули, як і інші свої скарби, Волпол зберігав у своєму особняку Strawberry Hill House.
Після його смерті погруддя певний час залишалося в сім’ї Волполів, а потім було перепродано колекціонерам. Після цього слід безцінної знахідки загубився майже на 200 років.