Чим треба підживити яблуні восени, щоб рясно вродили у наступному році

30.08.2024   14:25    39

Восени деревам обов’язково треба мінеральне та органічне добриво. З мінерального, на даний час актуальними є фосфор з калієм. З цих добрив приготуйте окремо склад для молодих дерев та окремо для старих.

Подробиці

До традиційного добрива відноситься суперфосфат, бо він складається з магнію, сірки та фосфорної кислоти. Беруть для підживлення склад з 20% вмісту фосфору або подвійного 50%. До складу амофосу входить аміак та 50% фосфору. В метафосфаті калію міститься 60% оксиду фосфору та 40% оксиду калію.

Останні новини:  Як змусити орхідею випустити нову стрілку: 4 причини, чому рослина не цвіте

Якщо садова ділянка має кислу землю.

Для цього підійде підживлення хлористим калієм. У його складі міститься 60% калію. До складу сульфату калію входить: магній, кальцій, сірка та 50 % калію.

Ефективним також буде добриво з деревного попелу, в якому міститься багато калію та корисних мікроелементів.

Калійне й фосфорне добриво внесіть одночасно. Це може бути «Еколист», «Актив» або «Флоровіт».

Азотовмісне добриво не вносьте перед зимівлею дерев, бо воно стимулює рослини до вегетативного зростання.

Останні новини:  Стара яблуня дасть небувалий урожай, якщо її правильно обрізати у листопаді

Органічне підживлення.

Перед підживленням яблунь перегноєм, розведіть його у воді в співвідношенні 1 до 10. Тваринний гній внесіть під осіннє перекопування землі в при стовбуровій зоні дерева в розрахунку 10 кг засобу на 1 м2 площі. Також, вкрийте землю під яблунями скошеними сидеральними рослинами: гірчицею, ріпаком, бобовими культурами та трішки прикопайте їх землею.

Самостійно виготовлене добриво.

Для знезараження ґрунту в при стовбурових колах яблунь пролийте їх слабким розчином марганцю. Молоденькі яблуньки обробіть розчином на основі пекарських дріжджів.

Останні новини:  Що потрібно насипати під кущ смородини у листопаді

Розчиніть в 9 ст. л. теплої води пів кілограма свіжих дріжджів та додайте 3 ст. л. цукру. Залиште цей розчин настоюватися протягом 7 днів, після розчиніть його у воді в співвідношенні 1 до 20. На одну яблуню витрачайте 3 л. цього розчину.

Для глиняної бовтанки візьміть торф та червону глину в однакових пропорціях й розведіть їх у 10 л. води.


dailynews.kyiv.ua