Джошуа Брегмен витратив два тижні на підготовку, розвідуючи місце стрибка і розчищаючи сміття. Технічне спорядження і лижі для рекорду він попросив у друзів.
Британський сміливець побив світовий рекорд, спустившись на лижах зі скелі заввишки 5,716 метра і приземлившись на парашуті. Про це пише «Книга рекордів Гіннесса».
34-річний Джошуа Брегмен здобув титул найвисокогірнішого лижника-бейсджампінгу у світі, виконавши трюк на вершині Мера-Пік у Гімалаях. Він значно перевершив попередній рекорд у 4359 м, встановлений французом Маттіасом Жиро 2019 року.
Брегмен разом із командою витратили два тижні на підготовку до рекорду, розвідуючи місце стрибка і розчищаючи сміття, щоб забезпечити гладке ковзання.
«Мрія полягала в тому, щоб зробити кілька красивих S-подібних поворотів і переконливо спуститися зі скелі, але насправді у нас була лише скромна кам’яниста злітно-посадкова смуга на висоті близько 6000 метрів», — розповів він.
Спроба встановити рекорд ледь не провалилася, тому що, коли команда прибула на своє перше потенційне місце для стрибка, їх зустрів «просто великий кам’янистий схил».
Джош пригадав, як сів на один із численних валунів, розмірковуючи, чи варто їм спробувати ще раз наступного сезону. Однак цей сумнів тривав недовго, і невдовзі команда знайшла «ідеальний схил» — їм просто потрібно було розчистити лижну трасу, прибравши валуни та додавши снігу.
«Ми всі так старанно працювали, а нестача кисню, постійні головні болі та сон на висоті близько 6000 м ще більше зношували тіло. Один із хлопців навіть сказав, що це було важче, ніж коли він піднімався на Еверест», — зізнався рекордсмен.
Змучені, вони проспали ще одну ніч на висоті, перш ніж наступного дня спробувати побити рекорд.
«Тієї ночі нам пощастило з 2-сантиметровим шаром снігу — не так багато, але це допомогло», — згадує Джош.
Рекордна спроба Джоша була повністю профінансована ним самим, без будь-яких спонсорів — він позичив технічне спорядження у друзів, використовував уживані лижі і носив «дешевий, підроблений» одяг.
Метою Брегмана був збір коштів на благодійність і підвищення обізнаності про торгівлю людьми в Непалі.