Археологія На півночі Єгипту виявили величезну обсерваторію віком 2500 років

28.08.2024   16:30    33

Археологи виявили на півночі Єгипту руїни найбільшої відомої астрономічної обсерваторії Стародавнього Єгипту VI століття до нашої ери, яка була розташована у стародавньому місті Буто. Обсерваторія мала площу 850 квадратних метрів і була побудована у формі літери L з невипаленої цегли. Про це повідомив портал Science Alert.

Якою була стародавня обсерваторія єгиптян?

Усередині обсерваторії знайшли великий сонячний годинник з гномоном, тобто «стрілкою», тінь від якої вказує на певну годину, виготовленим з вапнякових блоків загальною довжиною 4,8 метра. Також в обсерваторії знайшли кам’яний блок з двома округлими каменями на півночі та заході, які теж використовували для вимірювання плину часу.

Останні новини:  Ящірки-гіганти атакують США: Сотні рептилій розміром із собак викликали хаос у Південній Кароліні

В обсерваторії виявили низку артефактів, пов’язаних з божествами Стародавнього Єгипту. Серед них був ритуальний човен з зображенням символів богів Гора та Ваджет — їх найбільше цінували у місті Буто. Археологи також знайшли теракотову статую бога Беса, бронзову та гранітну статуї бога Осіріса і фаянсову статую бога Птаха. Знахідки в обсерваторії підкреслюють знання давніх єгиптян з астрономії, які вони використовували для навігації, відстеження розливів Нілу та визначення дат важливих релігійних і політичних подій.

Останні новини:  Науковці виявили новий вид стародавніх рептилій, що населяли моря 125 млн років тому

Що ще археологи дізнавалися про Стародавній Єгипет

🏺 У посудинах з однієї з гробниць з Долини царів науковці відшукали сліди речовин, які використовували давні єгиптяни для бальзамування годувальниці фараона Аменхотепа ІІ. За ними вдалося навіть відтворити запах цієї суміші.