Захворювання печінки: три маловідомі ознаки небезпечного стану назвали лікарі

10.06.2024   23:00    1083

Сьогодні приблизно сім відсотків населення світу страждають фіброзом печінки і не знають про це, оскільки у них немає симптомів захворювання. Ті ознаки, які можуть вказати на небезпечний стан, часто настільки неспецифічні, що людина їх просто ігнорує. За словами лікарів, всього існує кілька таких симптомів.

Зокрема, на проблеми з печінкою можуть вказувати постійно підвищена температура тіла, напади ознобу і нудота. До ранніх ознак захворювання також відносять втрату апетиту і ваги.

Останні новини:  Названі продукти, які погано впливають на стан шкіри

Фактично, початкові стадії зазвичай супроводжуються симптомами грипу, включаючи дискомфорт в шлунково-кишковому тракті. Іноді фіброз стає попередником цирозу, проте на виявлення хвороби йде кілька років через ігнорування пацієнтом симптомів. На більш пізніх стадіях стан викликає набряки ніг і живота, а також жовтяницю.

До найменш відомих ознак захворювання печінки відносять:

  • лихоманку і напади тремтіння;
  • поява капілярів на шкірі вище рівня талії;
  • втрату лібідо;
  • скачки ваги.
Останні новини:  Лікарі: прийом душу допомагає прочищати артерії від холестерину

Найбільш частими симптомами є стомлюваність і виснаження. “Дослідники припускають, що основна причина хронічної втоми, пов’язаної із захворюваннями печінки, може бути викликана змінами хімічного складу мозку і рівня гормонів в результаті порушення функції печінки. Зокрема, до цього можуть призводити змінені рівні кортикотропінів, серотоніну і норадреналіну”, – пояснили дослідники. Експерти також відзначили, що симптоми, пов’язані з стомлюваністю, можуть посилюватися через збільшення в крові токсичних побічних продуктів, які пошкоджена печінка більше не може виводити з організму.